fot. Bartek Bańka

« Powrót

7. マリッサ・クーパーの憂鬱 The Melancholy of Marissa Cooper (INT.), Marissa Laude S01E05 She is not a Slave 4 you, 2021

performans

 

Szawes!
W naszym szkolnym plebiscycie na najpopularniejsze emocje 2079 roku po raz kolejny wygrał smutek, któremu po piętach depcze czarna melancholia. Mamy wrażenie, że ten duet zawojuje również rok 2080.
Najpopularniejsze imiona przyjmowane przez uczniów i uczennice po ukończeniu 13. roku życia to Marissa, 在 i Anton. Jeśli przyjrzymy się ich żywotności, szybko okaże się, że preferencje młodzieży zmieniają się około 15. roku życia, kiedy wachlarz pożądanych imion rozszerza się o kolejne: 赵, Ujjala, Andrzej, a także Grażyntala.
Szkoła podzielona jest na trzy podstawowe subkultury gatunkowe, travelers, dajvers i medusers, akredytowane przez Trójkoalicję Miejską Sogdani. Możemy pochwalić się jednym z najwyższych w Lagunie poziomów oduczania i cieszymy się zainteresowaniem wielu międzynarodowych flot, m.in. Czeskosłowackiej i Rurytańskiej, werbujących wśród naszych absolwentów swoją kadrę.
Nie zastanawiaj się i przyjdź już dziś zanurzyć się u nas!
Smucimy się na wasze zgłoszenia!

Występują:  Alžbeta Čermáková, Štěpán Hlaváček, Vojtěch Hlaváček, Fergus Johnson, Rene Alejandro Huari Mateus, Viktor Švolík, Nik Timková, Zuzana Žabková

 

The Melancholy of Marissa Cooper to działający od 2017 roku kolektyw współtworzony przez Pawła Dudusa, René Alejandro Huariego, Fergusa Johnsona, Laurę Evę Meuris, Sybilę, Nik Timkovą i Zuzanę Žabkovą. Od 2020 roku prezentuje comiesięczną audycję radiową „Marissa Laude” w praskim Radiu Laude. The Melancholy of Marissa Cooper to kolektywne ciało DJ-sko-taneczne, które symbolicznie i poetycko jest zdesperowaną nastolatką, płacze, śmieje się i krzyczy z całych sił. Rozpada się na kawałki i ciągle jest jej za mało. Marissa pozwoli ci się w niej zakochać, tak jak inne stripperki czy flirtujące wróżki. Jej impreza to naiwny rytuał. Czuje twój róż. Daje ci moc. Jej skóra to fikcja. Projekt The Melancholy of Marissa Cooper wystąpił na festiwalu Kiosk w Žilinie, na gali wręczenia nagrody im. Oskara Čepana dla słowackich artystów wizualnych (Nik Timková i Zuzana Žabková) oraz w bratysławskim klubie FUGA.

7. マリッサ・クーパーの憂鬱 The Melancholy of Marissa Cooper (INT.), Marissa Laude S01E05 She is not a Slave 4 you, 2021

podwórko II LO, ul. Pestalozziego 7/9

Zobacz więcej / see more

Instytut Kultury Miejskiej
ul. Długi Targ 39/40
Gdańsk
www.ikm.gda.pl

Kontakt dla mediów:
martyna.gutowska@ikm.gda.pl
tel. 784 594 003

Instytut Kultury Miejskiej Miasto Gdańsk GGM
Narracje #12

narracje #12