fot. Alina Żemojdin

FAQ

 

Punkt Info

Mieści się w przedsionku Przedszkola nr 9 zlokalizowanego w historycznym budynku Dworu Oruńskiego – znajdziecie go zaraz przy wejściu do Parku Oruńskiego (od ulicy Nowiny). Punkt działa w godzinach 17.00-24.00 i można w nim pobrać ulotkę NARRACJI, kupić czapki i skarpetki z motywem oruńskim, książkę Grzegorza Bryszewskiego o telewizji Sky Orunia (Wróżka, biskup i kasety wideo) oraz uzyskać wszystkie niezbędne informacje.

Oprowadzania po trasie festiwalu

Każdego dnia spacery z przewodnikami i przewodniczkami ruszać będą co pół godziny – pierwszy wystartuje o 17.30, ostatni o 22.00. W piątek i sobotę odbędą się również spacery kuratorskie oraz oprowadzania w jęz. angielskim i ukraińskim (godziny sprawdzisz w programie). Udział we wszystkich spacerach jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Spacery ruszają sprzed Punktu Info.

Program dla dzieci

Najmłodszych zapraszamy w godz. 17.30-20.30 do Domu Sąsiedzkiego „Gościnna Przystań” (ul. Dworcowa 11) na serię zajęć artystycznych przybliżających wybrane wątki festiwalu i historię Oruni. Dzieci znajdą tu również strefę wypoczynku. Udział jest bezpłatny, nie wymaga rejestracji, a działania przeznaczone są dla dzieci do lat 12 wraz z opiekunami.

Klub Festiwalowy, czyli FAJER CLUB hosted by POISE

Zaaranżowany w Stacji Orunia GAK (ul. Dworcowa 9) będzie działać w piątek od 17.00 do 24.00 i w sobotę od 17.00 do 01.00. O bar zadba tu Lang.fuhr, a o całą resztę – program muzyczny, aranżację i niespodzianki – Kolektyw POISE. Motywem przewodnim tegorocznego klubu jest miejski festyn!

Strefa gastronomiczna

Zlokalizowana jest przy Klubie – tu znajdziecie foodtrucki. Jeśli zgłodniejecie na trasie, ciepłymi napojami i dobrym jedzeniem poratuje was Wozownia (ul. Nowiny 2, tuż przy wejściu do Parku Oruńskiego) oraz kawiarnia Kuźnia (ul. Gościnna 10), które w trakcie NARRACJI otwarte będą dłużej.

Komunikacja miejska

W trakcie festiwalu w godz. 18.00-00.30 co ok 30 min. kursować będą linie specjalne 613 (trasa: Łostowice Świętokrzyska – Świętokrzyska – Małomiejska – Podmiejska – Trakt św. Wojciecha – Gościnna) oraz 614 (trasa: Dworzec Główny – Podwale Grodzkie – Wały Jagiellońskie – Okopowa – Trakt św. Wojciecha – Gościnna).
Spod Dworca Głównego na Orunię dostaniecie się także autobusami regularnych linii 132, 189, 200, 205, 207, 232, 289 (w każdym przypadku należy wysiąść na przystanku „Gościnna”). W drodze powrotnej skorzystać można z nocnego autobusu N5 jadącego z przystanku „Gościnna” (na żądanie) do Dworca Głównego.
Na Orunię przyjechać można równie pociągiem Polregio – tutejszy przystanek PKP znajduje się mniej więcej w połowie festiwalowej trasy.
Z powodu ograniczonej liczby miejsc parkingowych w okolicy zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej.

Informacje w jęz. ukraińskim

Opisy prac artystycznych i niezbędne informacje dot. festiwalu dostępne są w jęz. ukraińskim na tej stronie. Dodatkowo na standach informacyjnych towarzyszących instalacjom wydrukowane są kody QR – zeskanowane prowadzą bezpośrednio do ukraińskojęzycznego opisu danej pracy.

Na wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach festiwalu wstęp jest bezpłatny i nie obowiązują zapisy.

 

Instytut Kultury Miejskiej
Targ Rakowy 11
Gdańsk
www.ikm.gda.pl

Kontakt dla mediów:
marta.banka@ikm.gda.pl
tel. 784 594 003

Instytut Kultury Miejskiej GGM Miasto Gdańsk
Narracje #14

NARRACJE #14