FAQ

 

Punkt Informacyjny

Mieści w altanie w Parku Kuźniczki. Nasz bezobsługowy Punkt działa w godzinach 18.00-24.00 i można w nim pobrać ulotki NARRACJI oraz ulotki oprowadzań dla dzieci.

 

Oprowadzanie z przewodnikami

Z powodu pandemii oprowadzania z przewodnikami po trasie festiwalu nie odbędą się – zapraszamy do indywidualnego zwiedzania!

W piątek i sobotę można wziąć udział w spacerze kuratorskim, na który liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują zapisy (uwaga, pula miejsc na oba spacery została wyczerpana). Piątkowe opraowadzanie kuratorskie odbędzie się w języku polskim, sobotnie zaś w języku angielskim.

 

Program dla dzieci

Przygotowaliśmy alternatywną trasę edukacyjną dla dzieci – można ją przemierzyć samodzielnie (warto pobrać w Punkcie specjalną ulotkę z mapką) lub biorąc udział w spacerze z przewodnikiem. Udział w spacerze jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy (pula miejsc na wszystkie spacery została wyczerpana).

 

Mapa festiwalowej trasy

W odnalezieniu się na trasie NARRACJI jak zwykle pomoże wam mapa, na której oznaczyliśmy wszystkie festiwalowe instalacje. Ulotki z mapą znajdziecie m.in. w Punkcie Info w Parku Kuźniczki. Mapę z legendą PL/EN można również pobrać tutaj -> _N12_MAPA (PDF).
W wersji online mapa dostepna jest na naszej stronie  oraz na platformie Google.

 

Klub Festiwalowy

Klub rozgości się w budynku pawilonu handlowo-usługowego, tzw. „Kwadratu”, na al. Hallera 169, a jego program powstał we współpracy z rezydującymi tam artystkami i artystami.
Na miejscu ziołowe napary zaoferuje efemeryczna Herbaciarnia Magiczny Ogród, bar poprowadzą Klubokawiarnia Lang.fuhr i Café Absinthe, a jedzenie zapewnią rozstawione w pobliżu food trucki.
Klub działa w godzinach 18.00-24.00. O 20.00 w atrium „Kwadratu” rozpoczyna się program muzyczny (szczegóły w programie).

 

Strefa gastronomiczna

Food trucki znajdziecie na pl. Wybickiego oraz przy pawilonie na al. Hallera 169 (tzw. „Kwadrat”). Ponadto na ul. Wajdeloty można skorzystać z oferty wielu restauracji, knajp i kawiarni czynnych do późnych godzin wieczornych.

 

Komunikacja miejska

Festiwalowa trasa rozpoczyna się w Parku Kuźniczki. Najłatwiej dostać się tu pociągiem SKM (stacja „Gdańsk-Wrzeszcz”) lub licznymi tramwajami i autobusami zatrzymującymi się na przystankach „Klonowa” oraz „Wrzeszcz PKP”. Trasa kończy się w pobliżu przystanku “Kościuszki” (al. Hallera), skąd odjeżdża m.in. autobus nocny N1.

 

Bezpieczeństwo

Pandemia trwa, dlatego pamiętajmy, żeby zachowywać odpowiedni dystans i przestrzegać zasad higieny. W zamkniętych przestrzeniach zaprezentujemy jedynie: performans Barbory Kleinhamplovej (nr 6), film i instalację Kateřiny Konvalinovej (16) oraz wystawę Marii Ciapalskiej (17) – w przypadku tych prac obowiązywać będzie limit osób jednorazowo wpuszczanych do miejsca prezentacji. Przypominamy, że w pomieszczeniach należy zakrywać usta i nos. Pozostałe prace eksponowane będą w przestrzeni miejskiej.

 

Projekty performatywne

Prace Kateřiny Olivovej (nr 4), Michaliny Bigaj i Magdaleny Lazar (5), Barbory Kleinhamplovej (6), マリッサ・クーパーの憂鬱 The Melancholy of Marissa Cooper (7) oraz jeden element projektu Cecylii Malik (10) mają charakter performatywny, a ich prezentacja nie będzie ciągła. W przypadku prac, których specyfika na to pozwala, godziny rozpoczęcia kolejnych odsłon zostałną określone na ulotce.

 

Na wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach festiwalu wstęp jest bezpłatny.

Na spacery kuratorskie oraz edukacyjne dla dzieci obowiązują zapisy.

Instytut Kultury Miejskiej
ul. Długi Targ 39/40
Gdańsk
www.ikm.gda.pl

Kontakt dla mediów:
martyna.gutowska@ikm.gda.pl
tel. 784 594 003

Instytut Kultury Miejskiej Miasto Gdańsk GGM
Narracje #12

narracje #12