Teatr Cantabile 2

CHAPTERS

Siri Facchini Haff, performans human-specific
ukryte lokalizacje, obowiązują zapisy (informacja poniżej)

REGULACJA TEMPERATURY

Karolina Pietrzykowska, performans human-specific
ukryte lokalizacje, obowiązują zapisy (informacja poniżej)

 

Główny nurt w twórczości Cantabile 2 określić można jako sztukę performatywną human-specific (Human Specific Performing Arts). Rdzeniem tej formy teatru, osią dramaturgiczną i poruszycielem jest widz uczestniczący. To z nim i poprzez niego sztuka performatywna human-specific szuka prawdy o naturze człowieka oraz doświadczenia tego, co uniwersalnie ludzkie. Z założenia, ta forma teatru unika fikcji i zaprasza widza do intymnego spotkania z żywym człowiekiem, do negocjowania znaczeń i tworzenia (teatralnej) rzeczywistości razem z artystami. Prezentowane performanse i instalacje human-specific tworzone są przez artystów należących do Cantabile 2 oraz dyrektora artystycznego teatru, Nullo Facchiniego.
Cantabile 2 jest organizatorem WAVES Festival – jednego z największych międzynarodowych festiwali sztuk performatywnych w Danii. Teatr działa w różnych zakątkach świata, a jego stała siedziba znajduje się w duńskim Vordingborgu.

 

Opis działań, które zaprezentowane zostaną podczas Festiwalu NARRACJE:

CHAPTERS to performans Siri Facchini Haff, który odbywa się w sekretnej lokalizacji i przeznaczony jest dla czterech widzów/uczestników. Będą się oni wspólnie przyglądać swojemu życiu i życiu innych, zgłębiać sposoby interpretowania i nadawania znaczenia indywidualnym doświadczeniom. Obcy sobie widzowie/uczestnicy zostaną zaproszeni do tworzenia wspólnie atmosfery tego spotkania, a w rezultacie do uruchomienia swojej ciekawości i bliskości z drugim człowiekiem.
Informacje praktyczne:
Performans odbywać się będzie co 30 min od godz. 18.00 do 23.30 (łącznie 11 odsłon każdego wieczoru). Każda kolejna odsłona przeznaczona jest dla 4 widzów/uczestników. Performans trwa 25 minut i odbywa się w języku angielskim (znajomość języka jest istotna). Zbiórka uczestników odbywać się będzie każdorazowo 10 minut przed rozpoczęciem performansu.

 

REGULACJA TEMPERATURY to instalacja performatywna Karoliny Pietrzykowskiej zaprojektowana jako spotkanie dwojga nieznajomych. Podczas tego spotkania artystka oprowadza widza/uczestnika po możliwych scenariuszach relacji dwojga (obcych sobie) ludzi. Widz zaproszony zostaje na krótką wycieczkę, której celem jest rozpoznanie intymności i rządzących nią praw. Oprowadzanie odbywa się w dwóch językach – w języku polskim i języku zmysłów.
Informacje praktyczne:
Performans odbywać się będzie co 30 min od godz. 18.00 do 23.30 (łącznie 11 odsłon każdego wieczoru). Każda kolejna odsłona przeznaczona jest dla 1 widza/uczestnika. Performans trwa 15 minut i odbywa się w języku polskim. Zbiórka uczestników odbywać się będzie każdorazowo 10 minut przed rozpoczęciem performansu.

 

Ukryte lokalizacje:
Performanse odbędą się w „ukrytych lokalizacjach”, do których uczestnicy doprowadzeni zostaną przez organizatorów. O miejscu i godzinie zbiórki uczestnicy poinformowani zostaną podczas rejestracji (zbiórka za każdym razem odbywać się będzie 10 minut przed rozpoczęciem performansu). „Ukryte lokalizacje” znajdują się w pobliżu trasy narracyjnego spaceru, więc uczestnictwo w działaniach Cantabile 2 z łatwością połączyć można ze zwiedzaniem instalacji artystycznych.

Zapisy:
rejestracja odbywa się za pomocą serwisu Evenea (KLIK).

« Powrót

Narracje 9

Narracje 9