Rafał Dominik, Michał Grzymała

PIRACKIE RADIO POMPA

radioart, koncert / 2017 
lokalizacja: ulice Brzeźna; Klub Festiwalowy, al. Hallera 232

 

Zaczęło się od tematu, jaki studenci Pracowni Struktur Wizualnych Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie dostali do zinterpretowania i opracowania. Tematem tym była „dynamika”. Rafał Dominik postanowił, że w ramach realizacji zadania wyda album z muzyką disco polo: zaprojektował okładkę oraz naklejki na płytę, wyciął swoją postać z kartonu i przy pomocy biurka stworzył coś na kształt stanowiska promocyjnego nowo powstałego zespołu. Oczywiście zadanie wymagało również nagrania kilku piosenek. Szybko okazało się, że tworząc i wykonując discopolowe kawałki Dominik wreszcie może śpiewać o tym, co dla niego ważne, bo jak przyznał w jednym z wywiadów: „Na co dzień to trochę obciach mówić o takich sprawach, nie powiesz przecież przyjacielowi, że go kochasz. A w piosence disco polo – jeśli owiniesz wszystko ładnymi tekstami i melodią – funkcjonuje to jako coś śmiesznego i poważnego zarazem.” Artysta postanowił wspólnie z Krzysztofem Czajką i Michałem Grzymałą stworzyć zespół disco polo Galactics, który koncertuje raczej nieczęsto i to zazwyczaj w galeriach sztuki współczesnej.

Pirackie Radio Pompa to nowy projekt muzyczny Rafała Dominika – jego współtwórcą jest Michał Grzymała. Podczas NARRACJI członkowie kolektywu nie tylko zaprezentują największe przeboje disco polo oraz polo dance, ale też na żywo poprowadzą audycję o sztuce i życiu. Przemierzając białym busem ulice Brzeźna, będą na bieżąco relacjonować przebieg Festiwalu, a na zakończenie radiowego wieczoru na uczestników wydarzenia czekać będzie nie lada gratka – koncert zespołu Galactics!

 

 

Rafał Dominik (ur. 1985)

– malarz, rzeźbiarz, rysownik. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom w pracowni Leona Tarasewicza). Tworzy filmy animowane, obrazy (również cyfrowe), kolaże, muzykę (współtworząc zespół disco polo Galactics), rzeźby. Jako miłośnik popkultury sztukę postrzega jako ważny element życia społecznego, w wielu pracach zajmuje się wprowadzaniem jej do szerszego obiegu. Interesuje go tworzenie sztuki dostępnej i zrozumiałej. Prace artysty wystawiane były w najważniejszych polskich instytucjach propagujących sztukę współczesną oraz zagranicą. Mieszka w Warszawie.

 

Michał Grzymała

– architekt. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz Katalońskiego Instytutu Architektury Zaawansowanej IaaC. Projektant wystaw oraz eksponatów interaktywnych w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. Zajmuje się opracowywaniem nowych sposobów opowiadania historii i przekazywania informacji. W swojej pracy poszukuje realnych zastosowań dla eksperymentalnych metod projektowania. Mieszka i pracuje w Warszawie.

« Powrót

Narracje 9

Narracje 9