Szlak Everytap

Instytut Kultury Miejskiej razem z Everytap zapraszają 20 i 21 listopada na NARRACJE do Nowego Portu. Ruszając na festiwalowy szlak zaopatrz się w bezpłatną aplikację Everytap, dzięki której otrzymasz punkty za odwiedzenie określonych lokalizacji. W dziesięciu miejscach na trasie NARRACJI ukryjemy beacony, czyli nadajniki, które przy włączonym bluetooth w smartphonie, wyślą powiadomienie – informację o instalacji oraz nabiją punkty za pojawienie się w jej pobliżu. W Klubie Festiwalowym wymienimy je na atrakcyjne nagrody – festiwalowe torby NARRACJI, grafiki Magdy Danaj przedstawiające gdańskie dzielnice i gadżety Everytap.

NARRACJE to festiwal sztuki w przestrzeni publicznej, który od 2009 roku przez artystyczne instalacje i interwencje ożywia kolejne dzielnice Gdańska. Podczas tegorocznej, siódmej edycji kuratorka Anna Smolak, proponuje odkrycie Nowego Portu. Zaproszeni przez kuratorkę artyści przygotowali 22 instalacje w parku, nad kanałem Martwej Wisły, podwórkach, zaułkach, bramach i nieczynnych lokalach dzielnicy.

Idąc festiwalowym szlakiem – z przewodnikami czy samodzielnie – w dziesięciu miejscach można będzie trafić na dodatkowe informacje od aplikacji Everytap i IKM. Wystarczy wcześniej pobrać ją na swój smartphone oraz, idąc w trasę, włączyć bluetooth. Beacony rozmieszczone w kilku miejscach automatycznie wyślą powiadomienia i nabiją punkty uczestnikom zabawy. Za zdobycie min. 8 z 10 lokalizacji można będzie otrzymać nagrody w Klubie Festiwalowym, który od godz. 17.00 do 2.00 będzie działał w dawnym dworcu promowym Polskiej Żeglugi Bałtyckiej przy ul. Przemysłowej 1. Odbiór nagród od godz. 19.30.

Na Twitterze Instytutu Kultury Miejskiej @IKM_Gdansk będziemy podpowiadać miejsca, w których można otrzymać punkty. Podpowiedzi do punktów znajdą się też na stronie: www.narracje.eu/mapa-wydarzen/.

12248749_1085177854840406_43638838_n

Kontakt

Instytut Kultury Miejskiej

ul. Długi Targ 39/40, Gdańsk
e-mail: info@narracje.eu · www.ikm.gda.pl

Kontakt dla mediów: marta.bednarska@ikm.gda.pl, tel. 784 594 003

circles1

Narracje 7

Narracje 7