Innercity Ensemble

koncert / Klub Festiwalowy / dawny dworzec promowy PŻB Polferries, ul. Przemysłowa 1

20.11, godz. 21.00

Innercity Ensemble to kolektyw, czy jak kto woli supergrupa, którą tworzą muzycy znani z zespołów takich jak m.in. Sing Sing Penelope, Something Like Elvis, Stara Rzeka, Contemporary Noise Sextet, Ed Wood, HATI, Blimp, Hokei czy Dwutysięczny.

Idea zespołu wzięła się z chęci skumulowania mas dobrej energii i jeszcze lepszej muzyki, jaka w ostatnich latach wykwitła w Bydgoszczy, Toruniu i Poznaniu wśród wyżej wymienionych składów. IE jest wynikiem niezwykłego spotkania siedmiu muzycznych osobowości, które zapisały się już w historii polskiej muzyki alternatywnej i jazzowej, a także tych, które od kilku lat aktywnie ją współtworzą. Podczas pierwszej sesji nagraniowej w lipcu 2011 r. – bez założeń, koncepcji i wstępnych planów – muzycy wspólnie improwizowali przez trzy dni od rana do nocy, czego rezultatem były dwie dobrze przyjęte płyty: epka „Innercity Ensemble” (dostępna w internecie) i album „Katahdin” wydany w październiku 2012 na CD.
Muzyka Innercity Ensemble nie jest jedynie wypadkową tego, co każdy wnosi do zespołu, ale daje nową jakość unikającą prostych szufladek takich jak: jazz, ambient, drone, post- industrial, muzyka psychodeliczna. To dźwięki transowe, medytacyjne, jednak pełne ulotnych melodii i mimo surowości instrumentarium, zachowujące wewnętrzny spokój.
Grupa grała koncerty m.in. na OFF Festival (Katowice 2015) Malta Festival (Poznań 2015) Incubate Festival (Tilburg 2014) Experimental and Jazz Music from Poland (Londyn, 2013), Festiwalu Jazz Jantar (Gdańsk, 2013), Unsound Festival (Kraków, 2012).

W lutym 2014 r. podczas festiwalu CoCart w Toruniu, miała premierę najnowsza płyta zespołu, pt.: „II”. To dwupłytowe wydawnictwo ukazało się nakładem Instant Classic. Płyta zebrała bardzo pozytywne recenzje, a także znalazła się w wielu rankingach. M.in prestiżowy brytyjski portal The Quietus zamieścił album na 13 miejscu najlepszych płyt roku na świecie:

Skład kolektywu jest od początku niezmienny i tworzą go: Radek Dziubek, Rafał Iwański, Wojtek Jachna, Rafał Kołacki, Artur Maćkowiak, Tomek Popowski i Kuba Ziołek.

www.facebook.com/innercityensemble
www.innercityensemble.bandcamp.com

InnercityEnsemble_Photo_by_ElaSchulz

Kontakt

Instytut Kultury Miejskiej

ul. Długi Targ 39/40, Gdańsk
e-mail: info@narracje.eu · www.ikm.gda.pl

Kontakt dla mediów: marta.bednarska@ikm.gda.pl, tel. 784 594 003

circles1

Narracje 7

Narracje 7