Współpraca z ASP

 

Podczas tegorocznych NARRACJI zapraszamy do wzięcia udziału w kilku przedsięwzięciach przygotowanych na Przeróbce przez pracowników i studentów Architektury Przestrzeni Kulturowych, kierunku na Wydziale Architektury Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

PREZENTACJA
Biblioteka Przeróbka, filia WiMBP (ul. Kryniczna 20)
piątek i sobota, godz. 17.00-22.00

W witrynie biblioteki pokazujemy multimedialną opowieść o Przeróbce – tej dawnej, dzisiejszej i przyszłej – widzianej oczami studentek i studentów kierunku Architektura Przestrzeni Kulturowych gdańskiej ASP. Prezentacja uzupełniona jest fragmentami wypowiedzi mieszkańców i mieszkanek dzielnicy: Jerzego Bacy, Stanisława Domagały, Macieja Kostuna i Elżbiety Żmijewskiej.

Wywiady i znaczna część opracowań studenckich powstały w ramach europejskiego projektu Learning Landscapes, który poświęcony jest ochronie, ekspozycji i zrównoważonemu projektowaniu lokalnych krajobrazów kulturowych.

WYSTAWA
Podwórka między ul. Lenartowicza i Siennicką
wystawa otwarta

Tu obejrzeć można wystawę studentów i studentek – prezentacja przygotowana została w ramach międzynarodowych warsztatów Crazy Good, czyli Szaleni, ale naprawdę dobrzy. Jest ona zbiorem luźnych i niedosłownych pomysłów na to, jak mogłaby wyglądać przestrzeń wspólna w obrębie wybranych podwórek Przeróbki.

Inspiracją dla wizji studentów i studentek Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i Akademii Sztuki w Wilnie były opowieści mieszkańców dzielnicy: Jerzego Bacy, Stanisława Domagały, Macieja Kostuna i Elżbiety Żmijewskiej.

SPACER
zbiórka i start: sprzed Biblioteki Przeróbka (ul. Kryniczna 20)
sobota, godz. 14.00

Osoby ciekawe życia dzielnicy zapraszamy na spacer po Przeróbce z jej mieszkańcami, panami Stanisławem Domagałą i Maciejem Kostunem. Wstęp wolny.

 

 

Instytut Kultury Miejskiej
ul. Długi Targ 39/40
Gdańsk
www.ikm.gda.pl

Kontakt dla mediów:
marta.banka@ikm.gda.pl
tel. 784 594 003

Instytut Kultury Miejskiej GGM Miasto Gdańsk
Narracje #13

NARRACJE #13