Klub Festiwalowy

 

FAJER CLUB hosted by POISE
miejsce: Stacja Orunia GAK (ul. Dworcowa 9)

 

Zgodnie z festiwalową tradycją każdego roku opiekę nad klubem przekazujemy trójmiejskim kolektywom artystycznym. Na Oruni o program, aranżację i klimat klubu festiwalowego zadba Kolektyw POISE.

POISE jest przestrzenią poświęconą eksploracji języka audiowizualnego, pretekstem do zawiązywania nowej społeczności opartej na życzliwości i wzajemnym szacunku. Długo wyczekiwany głos osób kobiecych, queerowych i niedoreprezentowanych na trójmiejskiej scenie klubowej. Powstały z potrzeby stworzenia gruntu, który nie gubi wartości, zaprasza wszystkich, zapewnia safe space. POISE to różnorodność. POISE to zmiana. POISE to równowaga.

W tym roku klub aranżujemy dla was w gościnnej przestrzeni Stacji Orunia GAK (ul. Dworcowa 9). Przygotowany przez Kolektyw POISE FAJER CLUB to miejski festyn – miejsce integracji i aktywizacji uczestniczących, przestrzeń czynnego spędzania czasu i przełamywania międzypokoleniowych barier. W programie DJ sety, karaoke i niespodzianki. O bar zadba tu Lang.fuhr, a przed budynkiem znajdziecie foodtrucki.

 

PROGRAM KLUBU
piątek 17.11, godz. 17.00-24.00
miejsce: Stacja Orunia GAK (ul. Dworcowa 9)
17.00-19.00 DJ set
19.00-19.30 Magiczne jagody | performans Barbary Gryki i zespołu Three Deaths
19.30-21.30 karaoke
21.30-22.00 Three Deaths | koncert
22.00-24.00 DJ set

sobota 18.11, godz. 17.00-01.00
miejsce: Stacja Orunia GAK (ul. Dworcowa 9)
17.00-19.00 DJ set
19.00-19.30 Three Deaths | koncert
19.30-21.30 karaoke
21.30-22.00 Three Deaths | koncert
22.00-01.00 DJ set

 

POISE DJs Squad

DiV4 – znajduje inspirację w efemeryczności sztuki performatywnej i tożsamości queer, w swojej praktyce oscyluje między chaosem a zmysłowością. DiV4 łączy szybkie, ostre uderzenia, dynamiczne elementy i senny krajobraz z żywym miksem wpływów Latinx, kładąc przy tym nacisk na rytmiczną głębię bębnów. Energiczna i porywająca mieszanka przywołuje poczucie ucieczki odzwierciedlające definicję płynności płciowej artystx. Jako osoba artystyczna/performerska skupia się na utrzymaniu dialogu z odbiorcą, pracując nad kolektywnymi działaniami umieszczającymi osobę artystyczną i publiczność na równych warunkach. Jest członkiem kolektywów DEKONSTRUKT i POISE. W ramach FAJER CLUBu poprowadzi karaoke. Nie może cię tam zabraknąć!

monka – dźwięk i fotografia są najbliższymi jej formami ekspresji. Dobierając selekcję, stara się działać wedle naturalnych upodobań, potrzeby eksperymentu oraz oddziaływania na wyobraźnię. Pociągają ją hipnotyczne dźwięki, przeszywający bass, wszechstronne electro, acid, breakbeat i uk garage. Ostatnimi czasy jest zafascynowana plemiennymi elementami w muzyce oraz bębnami wysokiego tempa. Nawiązując do fotografii – zaintrygowana dialogiem pomiędzy tym, co oczywiste, a tym, co ukryte za mgłą, w kwestii przynależności do świata i obrazowania emocji.

Blank – swoją zajawkę do muzyki elektronicznej rozwinęła, mieszkając przez kilka lat w UK, gdzie zaczęła kolekcjonować płyty i chodzić na rejwy. Po powrocie do Polski rozwinęła się jako prawilna selektorka, obecnie serwując w krajowych klubach bassową mieszankę electro/breaks/techno i idm. Starannie przygotowane przez Joannę numery przyciągają uwagę nawet największych muzycznych wybredniaków.

larissa – producentka, DJ-ka, artystka wizualna pochodząca z Mławy, a stacjonująca w Gdańsku. Jej twórczość oscyluje wokół szybkiego tempa, nieoczywistych sampli i międzygatunkowych połączeń.

ALLG – DJ-ka oraz 1/2 rapowego duetu ECHO. Zafascynowana połamanymi brzmieniami oscyluje wokół różnych gatunków – uk garage, break, electro, dubstep czy dub. Myśląc o selekcie, odbiega jednak od podziału na gatunki – niosą ją emocje, ciekawość i chęć zaskoczenia, szczególnie siebie. Naturalnie – łącząc swoje dwie zajawki – ciągnie ją do hip-hopowych sampli, dobrej jakości cowbell’a i soczystego basu. Czasem ostro i surowo, czasem subtelnie i ciepło. Lubi być OG, ale lubi też się wzruszyć – jej sety szukają w tym balansu, a na parkiecie się wie: WE ARE ALL G’s.

 

Wizuale FAJER CLUBU

Za oprawę wizualną podczas DJ setów i karaoke odpowiadać będzie SVP:

SVP – osoba tworząca, VJ, Pola da Bébé, czyli 1/2 rapsów ECHOELO. Po studiach na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku stara się przemycać sztuki niepiękne do sztuki zwanej piękną. Porusza się w obrębie ruchomych bazgrołów, abstrakcji z postfotograficznymi warstwami, projektów audiowizualnych, wszystkiego, co zechce i co mija się z elitaryzmem.

 

W FAJER CLUBIE znajdziecie wielkoformatowy rysunek, który będzie można kolorować i przyozdabiać. Jego autorką jest Alina Mielnik:

Alina Mielnik – jestem osobą twórczą czerpiącą satysfakcję z trwania w stanie kreatywnego przepływu. Mam głęboką potrzebę doświadczania piękna, szukam go w świecie i realizuję potrzebę chwytania go w najprzyjemniejszą dla mnie formę – rysunek. Z rysunku wynikają pozostałe obszary moich eksploracji, czyli na ten moment: ilustracja, grafika, tatuaż. Ostatni raz konkurs wygrałam w 2012. Organizował go Empik, temat brzmiał „Pani Wiosna”. Dostałam kredki i szkicownik. Obecnie mam przyjemność być asystentką dr Agaty Królak w Pracowni Ilustracji ASP w Gdańsku oraz tatuatorką w Zwidy Pracownia.

 

Instytut Kultury Miejskiej
Targ Rakowy 11
Gdańsk
www.ikm.gda.pl

Kontakt dla mediów:
marta.banka@ikm.gda.pl
tel. 784 594 003

Instytut Kultury Miejskiej GGM Miasto Gdańsk
Narracje #14

NARRACJE #14