EN facebook

O FESTIWALU PROGRAM MAPA WYDARZEŃ ARTYSCI + PROJEKTY ORGANIZATORZY KONTAKT ARCHIWUM   

Ogłoszenie wyników konkursu na kuratora Festiwalu NARRACJE

W wyniku obrad jury w składzie:

Hanna Wróblewska – dyrektor Narodowej Galerii Sztuki Zachęta
Robert Kuśmirowski – artysta
Aleksandra Szymańska – dyrektor naczelna Instytutu Kultury Miejskiej (dawniej Gdańsk 2016)
Iwona Bigos – dyrektor Gdańskiej Galerii Miejskiej
Joanna Weltrowska – specjalista w Biurze Prezydenta ds. Kultury

Na kuratora 4. edycji Festiwalu Narracje – Instalacje i Interwencje w Przestrzeni Publicznej odbywającego się w dniach 15 – 18 listopada 2012 roku w Gdańsku został wybrany Steven Matijcio – pochodzący z Kanady kurator pracujący obecnie w Southeastern Center for Contemporary Art, Winston-Salem, w Północnej Karolinie w Stanach Zjednoczonych.

Aplikacja nadesłana przez Stevena Matijcio została wybrana spośród siedemnastu ofert, które wpłynęły do siedziby organizatora w wyznaczonym terminie i spełniły warunki zawarte w regulaminie konkursu.

Jurorów przekonała oryginalna koncepcja kuratora, interesujące podejście do formuły Festiwalu Narracje, zaproponowane przez niego nowatorskie ujęcie działań w przestrzeni miejskiej oraz ciekawy wybór artystów.

W tej chwili prowadzone są rozmowy z nowo wybranym kuratorem. Jeśli ich wynik będzie pozytywny, kurator już w marcu przyjedzie do Gdańska i rozpocznie intensywną pracę nad realizacją zaproponowanej przez siebie koncepcji.

Oto oświadczenie kuratora po ogłoszeniu wyników:
"Wybór mojej osoby na kuratora uznanego i cenionego Festiwalu, jakim są gdańskie Narracje to dla mnie zaszczyt, a także źródło inspiracji. Dzięki niemu będę mógł dotrzeć głębiej do mojej własnej rodzinnej historii, która związana jest z Polską, a także przełożyć to osobiste doświadczenie na złożoną i fascynującą historię Polski. Ogromnie się cieszę na współpracę z wszystkimi organizatorami Narracji i z miastem Gdańsk we wspólnym celu nadania Narracjom nowego wymiaru artystycznego i międzynarodowego."

Steven Matijcio

Jury z entuzjazmem wypowiedziało się na temat trzech dotychczasowych edycji Festiwalu, które stworzyły format wydarzenia artystycznego na stałe wpisującego się w kalendarz miasta i trafiającego do szerokiej publiczności. Wydarzenie zawdzięcza swój sukces w dużej mierze dotychczasowej kuratorce Bettinie Pelz – jej kompetencjom, zaangażowaniu i kreatywności – za co organizatorzy serdecznie jej dziękują.

Strona festiwalu: www.narracje.eu

Nowy kurator: http://www.synapse.info/curators/smatijcio 

Podziękowania.Dziękujemy za Waszą obecność na NARRACJACH.
galeria zdjęć tutaj:

www.flickr.com/photos/narracje2011 

Praca Kamili Chomicz.Zapraszamy do obejrzenia pracy Kamili Chomicz, która pokazywana była na Wyspie Spichrzów (punkt 20 na narracyjnej mapie):

http://www.youtube.com/watch?v=9o2igQ5qowM


 

Praca Marka Zygmunta.Film z realizacji pracy Marka Zygmunta pt.: SKANDHA w oknach dawnego szpitala i domu pielęgniarek na ul. Kieturakiesa:

www.youtube.com/watch?v=gRJPf9coIIg 

Miejski Zielnik.Obejrzyjcie zdjęcia wykonane przez rodziców-uczestników warsztatów pt.: Miejski Zielnik prowadzonych podczas NARRACJI 2011:

www.issuu.com/atatarczuk/docs/zielnikmiejski
   
 
 

Trasa Narracje 2011 Gdańsk Dolne MiastoGdański artysta fotograf Michał Andrysiak przygotował specjalny film
ukazujący trasę tegorocznych NARRACJI (Muzyka do filmu autorstwa Tomka Wierzchowskiego). To najszybszy sposób na odwiedzenie wszystkich instalacji i interwencji. Po drodze zróbcie sobie przerwę w Klubie Festiwalowym Reduta Miś, gdzie między 17 a 24 będzie można tanio kupić ciepły posiłek od Avocado Vegan Catering (codziennie), kawę i piwo od Cafe Lamus (w niedzielę) lub grzane wino (też codziennie:)

http://vimeo.com/32099785


 
NARRACJE 2011 ZAPRASZAMY!  

Dokumentacja edycji 2010


Dziękujemy Elvinowi Flamingo za udokumentowanie zeszłorocznej edycji.

NARRACJE niedługo wrócą do Gdańska, tym razem na Dolne Miasto, zapraszamy serdecznie już 17 do 20 listopada!