EN facebook
 

O FESTIWALU PROGRAM MAPA WYDARZEŃ ORGANIZATORZY KONTAKT ARCHIWUM  Etam Etamski [PL] + zoom
 


Etam Etamski [PL]

Przemysław Etamski to producent muzyczny i projektant dźwięku, urodzony w Szczecinie, a zamieszkały w Gdyni. Zarejestrował do tej pory albumy: Zabrudzony Garnitur (2008, Qulturap), Kosmos EP (2009, Qulturap/Pinkpunk), wraz z zespołem Kristen album Western Lands (2010 Lado ABC) oraz w kolaboracji z Konradem Smoleńskim winyl "Niuniuni gra na psie" (2010 Artbazaar Records).

Jego muzyka oscyluje w okolicach eksperymentalnej elektroniki, samplingu, muzyki konkretnej i awangardowego jazzu. Etamski brzmieniem balansuje na granicy szmeru, ciszy i hipnotyzujących tonów, niekiedy szkicując delikatny bit, a czasem zatapiając się w hałaśliwym kolażu budując tym samym pełnen sonicznych niuansów niepowtarzalny klimat. Wszystko to jednak serwuje z doskonałym wyczuciem co klasyfikuje go w czołówce młodej polskiej elektroniki.

Na początku 2012 roku wspólnym nakładem wytwórni Qulturap i Lado ABC ukaże się jego najnowszy album, na który zaproszeni zostali m.in. Michał Biela (Kristen, Ścianka, Kings of Caramel), Łukasz Rychlicki (Kristen), Peve Lety (Indigo Tree, SWNY), Karolina Rec (Kings of Caramel, Cieślak i Księżniczki).

Koncert: 18.11, piątek, 21.00, Klub Festiwalowy, Dawna Fabryka, ul. Reduta Miś