EN facebook
 

O FESTIWALU PROGRAM MAPA WYDARZEŃ ORGANIZATORZY KONTAKT ARCHIWUM  Tomasz Wlaźlak [PL] + zoom
 


Tomasz Wlaźlak [PL]

Tomasz Wlaźlak urodził się w 1982 r. w Gorzowie Wielkopolskim, studiował projektowanie graficzne w Zielonej Górze i uczył się grafiki 3D w Poznaniu. Po ukończeniu kierunku w 2004r., studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studia zakończył w 2009r., a obecnie robi doktorat. Bierze udział w różnorodnych wystawach i projektach akademickich. Interesując się od dawna rozwojem mediów cyfrowych, Tomasz Wlaźlak skupia się na projektowaniu cyfrowym. Wypracowuje i montuje swoje projekcje przy
użyciu grafiki pikselowej nawiązującej w stylistyce do ośmiobitowych gier komputerowych i popularnej w latach 70tych. Pomimo szybkiego rozwoju technologii i jakości obrazu, prace oparte na grafice pikselowej są nadal używane w sztuce i w grach komputerowych. Technika ta podkreśla ich unikalną estetykę i daje ciekawy efekt w połączeniu z dzisiejszymi technologiami.

www.tomaszwlazlak.pl

Praca na NARRACJE 2011: Tableu Viviant

Artysta pierwszy raz pracuje z wielkoformatową projekcją i specyficznym środowiskiem architektonicznym. Podczas jednego z warsztatów Narracji, postanowił pokazać swój projekt na ścianie budynku mieszkalnego, zestawiając prawdziwe życie codzienne jego mieszkańców z fikcją. Nawiązując w stylistyce do dziecięcych zabawek i pikseli, stworzył on fikcyjne wnętrze budynku. Przy pomocy własnej oryginalnej symboliki wizualnej artysta snuje opowieść o codziennym życiu mieszkańców zamieszkujących różne piętra domu.

Lokalizacja pracy: ściana budynku, ul. Fundacyjna 7