EN facebook
 

O FESTIWALU PROGRAM MAPA WYDARZEŃ ORGANIZATORZY KONTAKT ARCHIWUM  Elektro Moon Vision [PL/HU] + zoom


Elektro Moon Vision [PL/HU]
+ Unstable Routine [PL]

Elwira Wojtunik i Popesz Csaba Láng to  polsko-węgierski duet artystów wizualnych znany jako Elektro Moon Vision. W ich portfolio znajdują się prezentacje multimedialne związane z nurtem szeroko pojętego video-artu realizowane w formie widowisk wizualnych, performensu audio-wideo, instalacji wideo, wielkoformatowych projekcji multimedialnych, w tym mappingu przestrzennego czy projekcji wideo w spektaklach teatralnych.  Artyści prezentowali swoje prace w licznych galeriach w Polsce i za granicą. Zapraszani są na międzynarodowe festiwale prezentujące nowe sztuki wizualne. Są stypendystami programu Artist-in-Residence w MuseumsQuartier w Wiedniu i założycielami Share:Krakow, otwartej platformy zrzeszającej artystów nowych mediów.

www.elektromoon.co.nr

Praca na NARRACJE 2011: Konstrukcja 8.9
audiowizualna instalacja przestrzenna
audio-video loop 8’’

Projekt traktuje bryłę budynku jako inspirację do projekcji, która odnosi się bezpośrednio do jej obecnej struktury. Projekcja koresponduje z konstrukcją w budowie, a więc będącą w trakcie tworzenia, nadając jej indywidualny charakter, a widzom niecodzienne spojrzenie na architekturę mieszkalną.

Jędrzej Rusin (Unstable Routine, LazyLab) ukończył inżynierię i realizację dźwięku w Krakowie. Od ponad 10 lat tworzy, komponuję, generuję dźwięki, uprawiając wszelkiego rodzaju związane z dźwiękiem, oraz muzyką współczesną, sytuacje. Wydał dwie płyty długo grające nakładem labeli by?em kobiet? records i AuioTONG, partycypował w wielu wydawnictwach V.A., grał na wielu festiwalach np. FreeFormFestival - Warszawa, Live Performes Meeting - Rzym,
Avit - Berlin. Jego pracę można było obejrzeć/usłyszeć m.in. we Wiedniu, Gdańsku, Warszawie, Rzymie oraz podczas tegorocznego Biennale WRO 2011. Od roku 2009 jest szefem pracowni akustycznej Opery Krakowskiej.

Jego pracę znajdują się na stronie: www.soundfolio.pl

video: Elwira Wojtunik, Popesz Csaba Láng [Elektro Moon Vision]
audio: Jędrzej Rusin [Ustable Routine]

Lokalizacja pracy: budowa kompleksu mieszkaniowego, oglądana z ul. Kamienna Grobla