EN facebook
 

O FESTIWALU PROGRAM MAPA WYDARZEŃ ORGANIZATORZY KONTAKT ARCHIWUM  Grupa Zespół [PL] + zoom
 


Grupa Zespół [PL]

Kuba Budzyński, Bartek Bartosiński, Iwona Terlikowska i Monika Waraxa - Grupa Zespół to interdyscyplinarny kolektyw artystyczny. Kuba Budzyński studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pracuje w grafice, komiksie, malarstwie, fotografii i filmie. Bartek Bartosiński ukończył Europejską Akademię Fotografii w Warszawie w 2005 roku. Obecnie pracuje jako niezależny fotograf zarówno w projektowaniu jak i w reklamie. Od 2009 roku jest jednym z czterech partnerów międzynarodowej agencji Fantasmatic. Iwona Terlikowska studiowała na Politechnice Warszawskiej. Jest jedną z założycielek i przewodniczących Tugalerii w Warszawie. Monika Waraxa studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Specjalizuje się w malarstwie, muralach i performensach, jej prace teoretyczne są publikowane i dostępne w mediach internetowych. Od 2007 roku współpracuje z Kubą Budzyńskim jako kolektyw noBrain, który skupia się na interwencjach w przestrzeni publicznej. Są również założycielami P.A.O.S., inicjatywy docierającej do odbiorców sztuki poprzez edukację i interakcję.

www.zrobmytorazem.org

Praca na NARRACJE 2011: Zróbmy To Razem 04

Co trzeba zrobić, żeby być artystą? Kim jest odbiorca? Co czujemy odwiedzając wystawy? Czy odbiorca odbiera? Czy artysta wytwarza?
Te pytania stały się punktem wyjścia cyklicznego działania "Zróbmy to razem". Artyści stawiając pięć prostych pytań, zaprosili odbiorców do namysłu nad nową identyfikacją relacji pomiędzy artystą i odbiorcą. Jest to również punkt wyjścia do stworzenia zbioru informacji dotyczących obustronnych potrzeb w tym wizerunku i odbioru współczesnej sztuki.
Zróbmy to razem ma formę interaktywnej instalacji opartej na stronie internetowej, na której można dzielić się swoimi opiniami o sztuce współczesnej.
Artyści w swoim działaniu proponują odbiorcom zamianę ról – wcielenie się w rolę twórcy, osoby wytwarzającej dzieło.
Wpisy/opinie zbierane są także poprzez ankiety, które można wypełniać podczas prezentacji kolejnej edycji. Dodatkowo zapraszamy do wypełniania ankiet i dzielenia się swoimi opiniami na temat sztuki.

Projekt jest częścią programu Łaźnia Inkubator.
Kurator: Agnieszka Kulazińska

Lokalizacja pracy: Galeria LKW (pod wiaduktem na ul. Szopy)