EN facebook
 

O FESTIWALU PROGRAM MAPA WYDARZEŃ ORGANIZATORZY KONTAKT ARCHIWUM  Gionata Gesi Ozmo [IT] + zoom
 


Gionata Gesi Ozmo [IT]

Gionata Gesi Ozmo urodził się w Pontedera, we Włoszech. W czasie, gdy studiował na Akademii Sztuk Pięknych we Florencji, zaczął tworzyć sztukę w przestrzeni publicznej. Od 2001 roku mieszka i pracuje w Mediolanie. Do tej pory wystawiał głównie w Europie. W Gdańsku Ozmo zadebiutował na Festiwalu Monumental Art w 2009 roku i jest znany z muralu, który zrealizował we współpracy z Mariuszem Warasem na ścianie Kina Neptun w podwórku Gdańskiej Galerii Miejskiej w 2010 roku.

Na jego twórczość składają się: malarstwo, murale i interwencje w przestrzeni publicznej. Obrazy Ozmo wprowadzają nas w niepowtarzalny świat wyobraźni artysty, w którym łączy on ikonografię Renesansu ze współczesnym językiem komiksu i designu. W swojej sztuce artysta skupia się na znakach i symbolach oraz ich semantycznej wieloznaczności. Kolaże jego autorstwa to remiks wizualnych fragmentów pochodzących z różnych źródeł i nawiązujących do tradycyjnej mitologii, ikonografii religijnej, stereotypów pojawiających się w mediach i symboli dobrobytu – wszystko to w połaczeniu tworzy swoistą fikcyjną mitologię.

www.ozmo.it

Praca na NARRACJE 2011: Drzewo Miejskie

Koncept "drzewa życia", czyli drzewa o wielu gałęziach symbolizującego pogląd, że każde życie na ziemi skądś się wywodzi i z czymś łączy, używany jest w mitologii, filozofii i religii od czasów starożytnego Egiptu. Można go znaleźć w niemal wszystkich kulturach na całym świecie. Pojawia się nawet w języku cyfrowym gdzie „drzewo życia” jest "drzewem kodu źródłowego". Na NARRACJE Gionata Gesi przygotował interwencję site-specific. Do stworzenia swego „drzewa życia” zebrał znaki i symbole z różnych źródeł w internecie i zrobił z nich kolaż. Znany z olbrzymich murali artysta tym razem po raz pierwszy pracuje z techniką wielkoformatowej projekcji.

Lokalizacja pracy: ul. Kamienna Grobla 5, ściana bloku