EN facebook
 

O FESTIWALU PROGRAM MAPA WYDARZEŃ ORGANIZATORZY KONTAKT ARCHIWUM  Marina Zurkow [US] + zoom
 


Marina Zurkow [US]

Marina Zurkow od dziesięciu lat wystawia swoje prace w takich muzeach i galeriach jak Amerykańskie Muzeum Sztuki Smithsonian w Waszyngtonie, the Kitchen w Nowym Jorku czy FACT w Liverpoolu. Jej filmy były pokazywane na Festiwalu Filmowym Sundance w Park City, Festiwalu Filmowym w Rotterdamie i Arts Electronica w Linz. Praca artystki prezentowana na Narracjach będzie pierwszym pokazem w Polsce.
Tematem jej kolorowych, fantastycznych animacji jest niepewna relacja człowieka z otaczającym go środowiskiem. Obecnie pracuje nad cyklem zatytułowanym „Przyjaciele i wrogowie”. W latach 2006 - 2009 stworzyła cykl „Crossing the Waters”. Jedna z prac z tego cyklu zostanie zaprezentowana podczas NARRACJI w Gdańsku.

Praca na NARRACJE 2011: Slurb

W latach 2006-2009 artystka stworzyła serię Crossing the Waters, która opiera się na badaniach naukowych dotyczących globalnego ocieplenia, a szczególnie wzrostu poziomu oceanów, obfitych deszczy, huraganów i tsunami. Podczas NARRACJI zaprezentowana będzie jedna z prac z tej serii pt. Slurb, która inspirowana jest azjatyckimi kreskówkami i malowidłami na parawanach i zwojach. Wyraz "slurb" to połączenie dwóch słów w języku angielskim: "slum" (slums) i "suburb" (obrzeża miasta). Praca Mariny Zurkow pod tym tytułem to seria obrazów zatopionego miasta, gdzie mieszkańcy oraz ich zmutowani następcy próbują radzić sobie z codzienną egzystencją w warunkach powodzi.

Lokalizacja pracy: Ściana budynku, ul. Owsiana 6 - oglądana z Podwala Przedmiejskiego