EN facebook
 

O FESTIWALU PROGRAM MAPA WYDARZEŃ ORGANIZATORZY KONTAKT ARCHIWUM  Dominik Busch [DE] + zoom
 


Dominik Busch [DE]

Dominik Busch studiował fotografię na Akademii Sztuki w Dortmundzie oraz sztukę mediów na Akademii w Berlinie w Niemczech. Pracuje jako fotograf, montażysta filmowy i telewizyjny oraz programista aplikacji interaktywnych. Jego interdyscyplinarne projekty zawierają elementy muzyki współczesnej i elektronicznej. Od ponad dziesięciu lat wykłada w Niemczech, we Włoszech i w Chinach. Podczas tegorocznych NARRACJI pierwszy raz zaprezentuje swoją pracę w Polsce.
Artystyczne poszukiwania Dominika Buscha są poświęcone procesom tworzenia wzorów za pomocą mediów cyfrowych. Szukając inspiracji w zjawiskach przyrodniczych, architektonicznych i medialnych artysta tworzy graficzne formy, które następnie animuje. Opracował wizualne sposoby projektowania instalacji, performensów i elementów scenograficznych wykorzystując efekt łączenia, powielania i nakładania.

www.mufor.com

Praca na NARRACJE 2011: Artificial Art Blossoms

Dominik Busch stworzył wielkoformatową projekcję architektoniczną przedstawiającą rozkwitające pąki niby-kwiatów. Wykorzystał w niej zdjęcia fragmentów miejskiego krajobrazu Gdańska, zrobionych podczas wizyty studyjnej latem tego roku, a także zdjęcia kwiatów ze swojej wieloletniej kolekcji. Artysta w swojej pracy ożywia niby-kwiaty w taki sposób, że sprawiają one wrażenie obrazków oglądanych w dziecięcym w kalejdoskopie, ciągle kwitnąc i przekwitając. Pokazane na fasadzie pustego, niewykończonego budynku spichlerza, tworzą metaforyczny krajobraz, który odzwierciedla Motława.
Interwencja w Gdańsku to część cyklicznego projektu artysty; Gdańsk będzie pierwszym przystankiem po prezentacji w Berlinie.

Lokalizacja pracy: ul. Chmielna, ściana spichlerzy oglądana z Mostu Krowiego