EN facebook
 

O FESTIWALU PROGRAM MAPA WYDARZEŃ ORGANIZATORZY KONTAKT ARCHIWUM  Andrea Thembie Hannig [DE/ZA] + zoom
 


Andrea Thembie Hannig [DE/ZA]

Andrea Thembie Hannig, urodzona w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki, studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Mainz, w Niemczech. Ukończyła studia w 2009 roku i mieszka obecnie we Frankfurcie. Zaczęła wystawiać na terenie Niemiec jeszcze w trakcie studiów, a podczas tegorocznych NARRACJI zaprezentuje się po raz pierwszy za granicą.
Fotografia stała się głównym medium artystki. Prezentuje ona swoje zdjęcia zarówno w formie tradycyjnych wydruków jak i projekcji w ramach wystaw i instalacji, w większości w postaci serii fotografii. Głównym polem jej zainteresowania są zjawiska przyrodnicze, naturalne i miejskie krajobrazy, budowa, tekstura i ukształtowanie naturalnych powierzchni. Analizując przy pomocy aparatu zarówno sam obiekt jak i jego walory estetyczne artystka ukazuje nam swój sposób widzenia świata naturalnego oraz porównuje możliwości postrzegania ludzkiego oka z możliwościami obiektywu. Obrazy-fotografie jej autorstwa to nowy sposób ukazania relacji między czasem, przestrzenią i światłem.

www.a-t-hannig.de

Praca na NARRACJE 2011: Polar/Light

Polar/Light jest zapisem ruchu kamery poruszającej się spokojną ulicą w rozproszonym świetle dziennym. W instalacji artystki źródło projekcji podzielone jest na dwie projekcje: jedna przedstawia ujęcia w sposób konwencjonalny, a druga jest przepuszczona przez szklany pustak, który zniekształca ujęcia zamieniając je w nieustannie poruszający się animowany obraz światła jak w kalejdoskopie.

Lokalizacja pracy: Gdańska Galeria Fotografii (GGF), ul. Grobla I 8/11