EN facebook
 

O FESTIWALU PROGRAM MAPA WYDARZEŃ ORGANIZATORZY KONTAKT ARCHIWUM  RaumZeitPiraten [DE] + zoom
 


RaumZeitPiraten [DE]

W 2007 roku Tobias Daemgen i Moritz Ellerich założyli kolektyw RaumZeitPiraten (z niem. Piraci Czasu i Przestrzeni). W 2011 roku Tobias Daemgen ukończył studia na Akademii Sztuki i Mediów w Kolonii, a Moritz Ellerich, rok wcześniej, na uniwersytecie w Duesseldorfie. Artyści pokazywali swoje prace w całych Niemczech, pierwszy raz zagoszczą w Polsce podczas tegorocznych NARRACJI.
Tobias Daemgen i Moritz Ellrich tworzą swoje "rekwizyty świetlne" w stylu obrazów Laszlo Moholy-Nagy - przyglądają się walorom estetycznym i cechom fizycznym sztucznego światła.
Posługując się stale rosnącym arsenałem sprzętu, artyści badają zależności między światłem i dźwiękiem w zależności od konkretnej czasoprzestrzeni, w jakiej zdarza im przygotowywać daną instalację. W swoich interdyscyplinarnych eksperymentalnych wędrówkach artyści eksplorują potencjalne możliwości używanych przez nich materiałów i ich konstelacji.

www.raumzeitpiraten.com

Praca na NARRACJE 2011: Light-Space-Time-Rhizom

RaumZeitPiraten zamienią sień instytucji Gdańsk 2016 w świetlne laboratorium. Przy użyciu żarówki, jarzeniówki, halogenu, lasera, technologii LED i szerokiego spektrum materiałów przezroczystych, odbijających, skupiających, formujących, rozbijających, rozszczepiających, wiążących lub powielających wiązki świetlne, wytwarzają oni szereg efektów świetlnych i pokazują grę między nimi. Każda ich instalacja jest site specific – warunki konkretnej przestrzeni wpływają na charakter świetlnych kolaży artystów.

Lokalizacja pracy: Gdańsk 2016- sień, ul. Długi Targ 39/40