EN facebook
 

O FESTIWALU PROGRAM MAPA WYDARZEŃ ORGANIZATORZY KONTAKT ARCHIWUM  Floris Kaayk [NL] + zoom
 


Floris Kaayk [NL]

Floris Kaayk urodził się w Tiel, w Holandii, ukończył grafikę komputerową na Akademii Sztuki i Projektowania w Breda, a tytuł magistra uzyskał w Instytucie Sandberga w Amsterdamie. Głównym polem jego zainteresowania jest animacja: "Filmy animowane bywają wizytówką używaną przez reżyserów, by wykazać się posiadanymi przez nich umiejętnościami. Dla mnie animacja jest narzędziem, służy mi do opowiedzenia historii." Jego prace prezentowane były dotychczas w wielu krajach europejskich, a na NARRACJACH artysta po raz pierwszy zaprezentuje się również w Polsce.
Krótkometrażowe filmy w stylu science fiction autorstwa Florisa Kaayk`a są fikcyjnymi dokumentami na temat dotychczas nieodkrytych i nieprzewidzianych skutków ewolucji przyrodniczej, przemysłowej i technologicznej. Najnowszym przykładem takiego dokumentu jest film artysty pt. O powstawaniu istot, który przedstawia sytuację w nieokreślonej przyszłości, kiedy świat uległ katastrofie i w wyniku ewolucji powstają nowe istoty z ludzkich szczątków.

www.floriskaayk.com

Praca na NARRACJE 2011: The Order Electrus

Animowany film Florisa Kayyk`a przedstawia scenariusz, w którym industrializacja stała się drugą naturą Ziemi. Film został nakręcony w Zagłębiu Rury w Niemczech w 2005 roku w stylistyce parodii filmu dokumentalnego. Przedstawia on nową odmianę owadów odkrytą w opuszczonej, postindustrialnej przestrzeni po tym jak zaprzestano produkcji przemysłowej. W procesie transformacji pozostawionych na miejscu elementów elektronicznych, pojawił się nowy gatunek technicznych owadów, które zamieszkały te tereny.

Lokalizacja pracy: Okna firmy LPP, ul Łąkowa 39/44

UWAGA ZMIAN LOKALIZACJI!!!
400 M DALEJ, TEREN ZIELONY VIS A VIS AKADEMII MUZYCZNEJ.