EN facebook
 

O FESTIWALU PROGRAM MAPA WYDARZEŃ ORGANIZATORZY KONTAKT ARCHIWUM  Atsara [FR] / Roland Devocelle and Audrey Rocher + zoom
 


Atsara [FR] / Roland Devocelle i Audrey Rocher

Roland Devocelle, urodzony w 1969 roku w Valence, w południowo-wschodniej Francji, jest muzykiem i kompozytorem-samoukiem; Audrey Rocher, urodzona w 1977 roku w Agen, jest performerką; oboje są zakorzenieni w sztuce improwizacji. Współpracują od 2000 roku, tworząc głównie projekty multidyscyplinarne ze szczególnym naciskiem na audiowizualną improwizację. Swoje prace wizualne tworzą w oparciu o fotografię i video. Od 2008 wykorzystują technikę projekcji wykorzystując obiekty w ruchu jako pole projekcji. Światło i dźwięk mają ze sobą wiele wspólnego - ich częstotliwości osadzone są w polu oddziaływania czasu i przestrzeni. W wyniku ich rytmu, cyklu i drgania powstają zjawiska dźwiękowe i optyczne. W swoich koncepcjach artystycznych, Atsara odwołują się do poetyckich właściwości zmian, jakim podlegają wszystkie zjawiska słuchowe i wzrokowe.

www.atsara.site.free.fr

Praca na NARRACJE 2011: [M]ondes

Specjalnie dla miejsca, w jakim będą pracować podczas NARRACJI, Audrey Rocher i Roland Devocelle przygotowują strukturę o powierzchni odbijającej światło jako podłoże swojej projekcji. W przeciwieństwie do ekranu, na którym widzimy obraz w całości, ich interwencja eksploruje interakcję między odbijanym a nieodbijanym światłem, a także grę między nieruchomym otoczeniem a poruszającymi się obrazami. Artyści ukazują piękno fizycznych procesów zachodzących na styku światła i ciemności, przestrzeni i powierzchni, koloru i materii w procesie nieustannej metamorfozy.

Lokalizacja pracy: Fabryka Karabinów, ul. Łąkowa 35/38, (najbardziej oddalone podwórze)