EN facebook
 

O FESTIWALU PROGRAM MAPA WYDARZEŃ ORGANIZATORZY KONTAKT ARCHIWUM  Ahmet Dogan [FR] + zoom
 


Ahmet Dogan [FR]

Francuski artysta multimedialny urodzony w 1979 r. Mieszka i pracuje w Strasburgu, gdzie w 2005 r. ukończył Ecole supérieure des arts décoratifs. Jego prace były wystawiane m.in. we Francji, Niemczech, Włoszech, Portugalii, Hiszpanii i Rumunii.
Ahmet Dogan tworzy przede wszystkim instalacje i video. W swojej pracy artysta posługuje się przedmiotami codziennego użytku, takimi jak cukier, masło czy gramofon, którym przyporządkowuje nowe znaczenia i funkcje. Stara się, aby elementy poszczególnych prac wchodziły ze sobą w interakcję. Interesuje go głównie stosunek destrukcji i kreacji. Poprzez swoje prace podejmuje rozważania dotyczące porządku politycznego i ekonomicznego współczesnego świata. Poruszając tak poważne tematy jak wojna czy śmierć, Ahmet Dogan podchodzi do nich z charakterystyczną dla siebie ironią i dystansem.

www.popcornsociety.com

Praca na NARRACJE 2011: Niecelne strzały / Missed Shots

Na Dolnym Mieście ślady II wojny światowej nadal widoczne są na budynkach, których fasady zostały podziurawione przez kule. Ahmet Dogan uwydatnia je fosforyzującą farbą, dzięki czemu widoczne są nocą. „Pomysł ten polega na podkreśleniu danego momentu historii miasta, budynku. Uwidocznienie śladów jest sposobem wyeksponowania i przypomnienia tego fragmentu przeszłości.”

Kurator: Agnieszka Wołodźko
Współpraca: Maja Baran

Lokalizacja pracy: Boczna ściana kamienicy, ul. Łąkowa 35/38