EN facebook
 

O FESTIWALU PROGRAM MAPA WYDARZEŃ ORGANIZATORZY KONTAKT ARCHIWUM  Jennifer Braun [DE] + zoom
 


Jennifer Braun [DE]

Artystka ukończyła studia na Uniwersytecie w Dortmundzie w 2010 roku. Od 2005 roku pracuje jako niezależny fotograf. Wystawia i publikuje w całych Niemczech, niedawno zadebiutowała w "Photonews-Zeitschrift für Fotografie". W zeszłym roku zrobiła dokumentację fotograficzną NARRACJI, a w tym roku zaprezentuje na nich projekt Gate 11 (Brama 11), będzie to jej pierwsza wystawa w Polsce.
Relacja krajobrazu naturalnego i miejskiego z kulturą człowieka jest głównym zagadnieniem poruszanym w twórczości Jennifer Braun. W swoim cyklu portretów artystka umieszcza ludzi, których fotografuje na tle przestrzeni, w której się znajdują. Szczególną uwagę poświęca temu, co znajduje się pomiędzy rozpoznawalnymi stanami i odczuciami, jakie rodzą się i docierają do naszej świadomości. Pragnie uchwycić to, co niewidzialne i na swoich fotografiach przywrócić je rzeczywistości.

Praca na NARRACJE 2011: Brama 11

W swojej pracy na NARRACJE Jennifer podjęła temat wzajemnego oddziaływania na siebie "miasta kamieni" i "miasta ludzi". Zaprosiła mieszkańców Dolnego Miasta do serii portretów, które zrobiła wewnątrz nieczynnej zajezdni. Dla większości lokalnych mieszkańców zamknięcie linii tramwajowej, która łączyła Dolne Miasto z Centrum w 1999 roku było znakiem, że ich dzielnicy nie obejmą plany rewitalizacji. Na zdjęciach portretowani przedstawieni są w naturalnym świetle wpadającym przez szczeliny w dachu i otwartą bramę wjazdową nr 11. Soczewka aparatu skupia się na ludziach do tego stopnia, że otoczenie niemal znika w ciemności.

NARRACJE 2011 Lokalizacja: Kościół ul. Łąkowa 34A, wewnętrzny dziedziniec