EN facebook
 

O FESTIWALU PROGRAM MAPA WYDARZEŃ ORGANIZATORZY KONTAKT ARCHIWUM  Sean Capone [US] + zoom
 


Sean Capone [US]

Sean Capone studiował film i media na uniwersytecie w Arlington w Teksasie oraz w Instytucie Sztuki w Chicago. Przez ostatnie dziesięć lat pokazywał swoje prace głównie w Stanach Zjednoczonych, a także w Australii, Europie i Japonii. Polska publiczność pierwszy raz będzie miała okazję zapoznać się z jego twórczością podczas tegorocznych NARRACJI. Obecnie mieszka i pracuje w Nowym Jorku.
Jego poszukiwania artystyczne opierają się na credo: "Współczesne życie zostało przeniesione na ekran. Czy to projekcja czy transmisja, zapis video zmienił swoją funkcję i nie jest już powierzchnią do oglądania, tylko środowiskiem do zamieszkania." Artysta pracuje przede wszystkim z video, animacją i fotografią. Jest znany ze swoich wielkoformatowych projekcji cyfrowych na fasadach budynków, które odmieniają ich oblicze przy pomocy ruchomych kompozycji obrazów zacierając granice między malarskimi wzorami a dekoracją, efektami wizualnymi i filmową/medialną percepcją przestrzeni.

www.seancapone.com

Praca Na Narracje 2011: Różowy Narcyz

Ornamenty nawiązujące do elementów przyrodniczych takich jak drzewa, liście, kwiaty, zwierzęta i rzeki to uniwersalny system znaków wywodzący się ze świata przyrody. Zdobią one domowe sprzęty, tkaniny i budowle od początku dziejów ludzkości. Jako zjawisko występujące w antropologii od zawsze, ornamenty powróciły w obliczu globalnych procesów komunikacji w postaci międzykulturowych, użytkowych elementów graficznych i wypowiedzi wizualnych. Sean Capone bada w swoich pracach organiczne formy ornamentów oraz ruch w wymiarze wirtualnym. Różowy Narcyz to cykl obrazów-zdobień prezentowany zarówno w środku jak i na zewnątrz. Praca jest jednokanałową instalacją audiowizualną, której premiera odbyła się w kwietniu tego roku w Brooklyn Museum. Jest to sekwencja animowanych motywów graficznych przedstawiających proces ewolucji koloru w kształt, kształtu we wzór, wzoru w organizm i odwrotnie.

Lokalizacja pracy: ściana budynku, ul. Radna 4, oglądana z ul. Łąkowej