Zofia Martin

Seba w Radiu Przeróbka

Zofia Martin, DJ-ka i artystka multimedialna, przygotowała specjalny utwór do Radia Przeróbka. Seba to przerobiony obraz audio Przeróbki złożony z elementów dźwiękowych obecnych w internecie. Każdy dźwięk został już przez kogoś nagrany i opublikowany, reprezentując tę dzielnicę na światowej arenie.

– Przeróbka, odcięta wodą, w inną stronę niż wszystkie centra handlowe, rzadko zaprasza i daje powody do odwiedzin. Sprawdziłam, jak ta mało obecna w Gdańskich plotkach dzielnica, która podobno ma się stać „stolicą XXI wieku” jest widoczna dla reszty świata. Utwór Seba to przerobiony obraz audio Przeróbki obecny w internecie. Każdy dźwięk został już przez kogoś nagrany i opublikowany reprezentując tę dzielnicę na światowej arenie. Pozwoliłam sobie te dźwięki przemielić w piosenkę i wypluć z powrotem w świat – mówi Zofia Martin.

Posłuchaj Seby w Radiu Przeróbka:

Zofia Martin (ur. 1992) – polska artystka intermedialna. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, obroniła dyplom magisterski na kierunku intermedia. Artystka najczęściej tworzy instalacje, często korzystając z różnych mediów (obiekty, wideo, dźwięk). W swojej twórczości niejednokrotnie porusza problematykę empatii czy śmierci ukazaną w szerszej perspektywie posthumanizmu czy kryzysu ekologicznego. Jako DJ-ka działa w środowisku muzycznym Trójmiasta i Londynu, należy także do kolektywu artystyczno-towarzyskiego Gnojki i Stowarzyszenia Arbuz.
Swoje prace pokazywała na wystawach indywidualnych w Kulturhauz w Toruniu i toruńskiej Galerii Sztuki Wozownia. Brała również udział w licznych wystawach zbiorowych, m.in. w Muzeum Warszawy, Muzeum Współczesnym Wrocław, Zbrojowni Sztuki w Gdańsku, Muzeum Narodowym w Gdańsku, a także w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku oraz Edifício AXA w Porto.

Instytut Kultury Miejskiej
ul. Długi Targ 39/40
Gdańsk
www.ikm.gda.pl

Kontakt dla mediów:
marta.banka@ikm.gda.pl
tel. 784 594 003

Instytut Kultury Miejskiej GGM Miasto Gdańsk
Narracje #13

NARRACJE #13