Radio Przeróbka
Już po festiwalu, ale Radio Przeróbka dopiero zaczyna nadawać!
Radio Przeróbka to pasmo audio, które akcentuje lokalność, gromadząc i udostępniając prace dźwiękowe, które inspirowane są dzielnicą, jej historią, teraźniejszością oraz codziennością żyjących tu ludzi. Projekt składa się z kilku części – reportażu z festiwalu, oryginalnych prac dźwiękowych powstających dla Radia oraz publikacji ścieżek dźwiękowych dwóch prac audio, jakie zaprezentowane zostały podczas przeróbkowych NARRACJI.
REPORTAŻ
W ramach pasma Radio Przeróbka Magda Świerczyńska-Dolot z fundacji Audionomia, przy wsparciu Małgorzaty Żerwe i Agnieszki Kusior, przygotowała reportaż z wydarzenia oraz cykl rozmów z jedną z kuratorek NARRACJI, Emilią Orzechowską, z główną producentką festiwalu Joanną Weltrowską oraz nagrania obecnych na festiwalu artystów i artystek opowiadających o swoich pracach: Eli Jabłońskiej, Diany Lelonek, grupy Centrala, Joanny Rajkowskiej, Katarzyny Roj, Piotra Pawlaka, Krystyny Jędrzejewskiej-Szmek, Pawła Błęckiego, Mikołaja Szpaczyńskiego i Maryny Tomaszewskiej. Wszystkie wypowiedzi znaleźć można na Soundcloud IKM.
Do stworzenia oryginalnych prac dla Radia Przeróbka zaprosiliśmy artystki i artystów działających w sferze dźwiękowej i realizujących prace wykorzystujące różnorodne strategie: field recording, reportaż dźwiękowy, słuchowiska, mockumentary, sety muzyczne, czy prace site-specific. Prace audio stworzone przez Krzysztofa Topolskiego, Marcina Dymitera, Małgorzatę Żerwe, Piotra Pawlaka i Zofię Martin będziemy udostępniać od 10 stycznia – każdego kolejnego tygodnia pojawi się nowe nagranie na Soundcloud IKM. Prace powstają przy wsparciu ZAiKS-u.
PRACE DŹWIĘKOWE NARRACJI
W styczniu udostępnimy również prace dźwiękowe, które powstały na festiwal NARRACJE: Sączki Katarzyny Roj i Piotra Pawlaka oraz Byłyśmy, jesteśmy, będziemy Diany Lelonek.