Spacer z audiodeskrypcją
Start: 17.30, 15.11 (piątek)
Dystans: ok. 1,5 km
Zbiórka: przed dawnym Pensjonatem Jaszczurówka, ul. Podkarpacka 11
Bez zapisów
Audiodeskrypcja to narzędzie pomocne w doświadczaniu rzeczy przez osoby niewidome lub słabowidzące. Często nazywana jest także opisową narracją. Wygląd obiektów i instalacji artystycznych ma znaczenie – zwłaszcza podczas festiwalu sztuki. Ale co by się wydarzyło, gdybyśmy na moment przestali patrzeć na prezentowane prace? W trakcie spaceru spróbujemy zaangażować pozostałe zmysły. To, jak pachnie powietrze, jak szumi i dotyka naszych twarzy jesienny wiatr – wszystko będzie miało znaczenie podczas wspólnej wędrówki.
W podróż po wybranych pracach tegorocznych NARRACJI Bartek Lis i Agnieszka Misztal zapraszają nie tylko osoby, które nie widzą, ale także wszystkich i wszystkie, którzy i które chcą doświadczyć czegoś nowego. Podczas niespiesznego spaceru będziemy opisywać zarówno wybrane prace artystek i artystów, jak i samą dzielnicę. Wędrować będziemy w dużej uważności na niełatwy teren, liczne schody i nierówności, dzięki czemu w spacerze odnajdą się zarówno osoby niewidome i słabowidzące, jak o mniejszej sprawności fizycznej.
Na co należy się przygotować: Niedźwiednik charakteryzuje się zróżnicowanym terenem, z licznymi wzniesieniami i schodami. Wiele ścieżek prowadzi przez wąskie, nierówne chodniki, nieraz zastawione parkującymi samochodami, a trasa miejscami wiedzie przez tereny zielone. Warto pójść w towarzystwie, zabrać kijki do trekkingu oraz latarkę. Z pewnością przyda się ciepła odzież.
Więcej o dostępności tegorocznych NARRACJI przeczytasz, w zakładce Dostępność trasy.