fot. Bogna Kociumbas

« Powrót

Klub Festiwalowy

 

INFORMACJE

Lokalizacja: Fort Góry Gradowej (park pomiędzy ulicami Nowe Ogrody, Powstańców Warszawskich i Gen. Henryka Dąbrowskiego), ogrzewany namiot w wąwozie

W oba festiwalowe dni Klub działa w godzinach 17.00-01.00. Na miejscu znajdziecie bar i food trucki.

WSTĘP NA WSZYSTKIE WYDARZENIA JEST BEZPŁATNY.

 

 

15 listopada (piątek), godz. 20.00
Pokusa
koncert

Pokusa to trio, które tworzą Natan Kryszk (saksofon barytonowy), Tymek Bryndal (bas) i Teo Olter (perkusja).

Zespół powstał w 2012 roku i z rozpędem przebija się na polską scenę jazzową. Pokusa współpracowała z wieloma muzykami warszawskiej i polskiej sceny impro/jazzowej. W twórczości zespołu spotykają się różne inspiracje i brzmienia: jazz – tradycyjny i improwizowany, muzyka elektroniczna, eksperymentalna i hiphopowo-popularna.

Pokusa wydała swoją pierwszą płytę ZERO w 2013 roku (wyd. Casablanca Studios), druga, zatytułowana EINZ, ukazała się w 2018 roku nakładem wytwórni LADO ABC. Materiał z tego albumu zespół zaprezentował podczas trasy w Niemczech i Belgii, wiele koncertów zagrał również w Polsce, m.in. na festiwalach OFF Festiwal, Jazz Jantar, Jazz nad Odrą czy Unsound.

/bandcamp

 

 

15 listopada (piątek), godz. 21.00
Rebeka
koncert

Głos i sceniczna charyzma Iwony i dopracowane produkcje Bartosza to znaki rozpoznawcze Rebeki.

Duet tworzony przez Iwonę Skwarek i Bartosza Szczęsnego wydał w lutym 2019 roku swój trzeci album zatytułowany Post Dreams. W twórczości zespołu pierwszoplanową rolę grają zwykle analogowe syntezatory, jednak tym razem muzycy zdecydowali się wprowadzić klasyczne instrumenty takie jak smyczki czy trąbka. Płyta buduje różne emocje – z jednej strony to dźwiękowa fala delikatnie utkanych ornamentów, z drugiej zaś porywająca fala ryczących, zimnofalowych gitar.

Rebeka zagrała ponad 400 koncertów w Polsce i za granicą. Na koncie ma 3 płyty długogrające, z czego debiutancka Hellada zdobyła tytuł polskiej płyty roku w rankingu „Gazety Wyborczej”. Zespół powstał w 2008 roku z inicjatywy Iwony, kompozytorki i autorki tekstów – w 2010 roku dołączył do niej producent Bartosz Szczęsny. W tym składzie grają do dziś, choć w trasę promującą Post Dreams wyruszają jako trio.

/facebook
/youtube
/instagram

 

 

15 listopada (piątek), godz. 22.00
MissJeziersky
DJ set

Joanna Jezierska związana jest z warszawskimi kolektywami Ménage à trois i Kobiety Pistolety. Od 10 lat gra muzykę w klubach oraz zapewnia oprawę dźwiękową branżowych imprez i wernisaży. Uwielbia dziewczyńskie przeboje lat 80. i 90.,które eklektycznie łączy z muzyką soul, R&B, a także elementami hip-hopu.

Na co dzień pracuje w reklamie, po godzinach aktywnie działa dla ekologii i edukacji.

/instagram
/facebook Ménage à trois
/facebook Kobiety Pistolety

 

 

16 listopada (sobota), godz. 20.00
CrewKruLove
live act

CrewKruLove to czysta transmisja audytywnej miłości prosto w stęsknione bitów serca. W tempach 165 – 175 sprowadzimy was ze wszystkich równoległych rzeczywistości do tej jednej jedynej, w której będziecie obecni. Za pomocą migotliwych sterowników midi i czarnych matowych pudełeczek wywołamy w was przyjemne drżenia. / Joanna Duda i KalaFonia

Projekt tworzony przez Joannę Dudę i Karolinę KalaFonię Ankiewicz powstał stosunkowo niedawno. Podczas NARRACJI CrewKruLove wystąpi ze swoim pierwszym live actem.

 

Joanna Duda to artystka wszechstronna, udzielająca się na muzycznym (kompozycja, produkcja, improwizacja) i wizualnym (instalacja, sztuka wideo) polu. Jej głównymi środkami przekazu są fortepian i układy scalone – w twórczości solowej artystka porusza się na pograniczu elektroniki i akustyki, improwizując na fortepianie jak i operując starannie przygotowanymi samplami. Nie stroni od czarnej taśmy i pozornej brzydoty zdezelowanych instrumentów. Joanna Duda jest twórczynią cyklu instalacji TRACK(S), video Flow, serii video Pamięć Wody (polsko-japońska kooperacja) oraz instalacji o tym samym tytule. W 2017 roku powołała do życia Joanna Duda Trio, które grało m.in. na Jazzahead!2018 w Bremie, na festiwalach jazzowych w Edmonton i Vancouver oraz w ramach Jazzconnective w Helsinkach. Joanna Duda występowała m.in. w Tokio, Kaliningradzie, Pekinie, Singapurze, Delhi, Szanghaju, Istambule, Bukareszcie, Budapeszcie, Berlinie, Weimarze, Londynie, Dublinie, Oslo, a nawet na Grenlandii. Komponuje i produkuje muzykę do spektakli teatralnych (Teatr Amareya).

 

Karolina KalaFonia Ankiewicz jest niezależną realizatorką dźwięku. Na co dzień współpracuje z Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie zrealizowała i współprodukowała od strony nagłośnieniowej kilkadziesiąt musicali. Jako freelancerka zrealizowała setki koncertów – od form kameralnych po wielkoformatowe festiwalowe, np. Open’er. Ma na koncie realizacje dźwięku oraz sound design europejskich tras koncertowych dla agencji Stage Entertainment oraz Music Hall. Jest wykładowcą w policealnej szkole technik audiowizualnych NuWave w Gdańsku. Obecnie skoncentrowana na produkcji muzyki elektronicznej. Kładzie nacisk na minimalizm aranżacyjny, oryginalność brzmień oraz potencjał przekładu jej muzyki na motorykę ciała. Pasjonatka syntezatorów, maniaczka „zabawek”, jak nazywa wykorzystywane kontrolery i urządzenia, oraz perfekcjonistka w sferze technicznej – nie toleruje bałaganu w kabelkach.

 

 

16 listopada (sobota), godz. 21.00
Bartuś419
koncert

Bartuś419 to raper, muzyk, performer i artysta wizualny. Swoje pierwsze muzyczne kroki stawiał w czasach szkolnych, tworząc zespoły punkowe oraz noise’owe (projekty Paperskin oraz Bagno). Jego aktualne wcielenie muzyczne (Bartuś419) to kolaż wielu gatunków muzycznych – hip-hopu, noise’u, glitchu połączony z mocno abstrakcyjną, momentami chaotyczną, ale zarazem bardzo emocjonalną warstwą tekstową. Jego występy na żywo zawierają elementy performansu, który wyciąga widza ze strefy komfortu.

Od 2018 roku ukazały się 3 albumy oraz 2 EP-ki. Ostatni album W domu źle ukazał się nakładem wytwórni BAS.

Podczas NARRACJI artysta wystąpi z Szamanem i aktorem Pawłem Mandziewskim.

/bandcamp

 

 

16 listopada (sobota), godz. 22.00
DJ Gray Mand()rla (Sergey Shabohin)
DJ set Darkness for Shine

Sergey Shabohin to artysta, kurator, krytyk, redaktor naczelny portalu o białoruskiej sztuce współczesnej artaktivist.org, współzałożyciel i redaktor naczelny platformy badawczej białoruskiej sztuki współczesnej kalektar.org.

Darkness for Shine to tytuł setu DJ-skiego białorusko-polskiego Shabohina. W zestawie znalazły się utwory o mrocznym klimacie: dark techno, witch house, trip hop, new wave i post punk. Wybór ścieżek muzycznych zostanie wzbogacony o projekcje wideo.

/www

 

Instytut Kultury Miejskiej
Targ Rakowy 11
Gdańsk
www.ikm.gda.pl

Kontakt dla mediów:
marta.banka@ikm.gda.pl
tel. 784 594 003

Instytut Kultury Miejskiej GGM Miasto Gdańsk
Narracje #14

NARRACJE #14