fot. Alina Żemojdzin

Klub Festiwalowy

 

Tegoroczny Klub Festiwalowy to prawdziwe DNO. Zaaranżowany w hali na terenie dawnych ZNTK (hala 25b, Grupa Profit, ul. Siennicka 25) pogrążać będzie każdego dnia od 17.00 – w piątek do 24.00, a w sobotę do 01.00. O bar zadba tu Lang.fuhr, a o całą resztę, czyli program muzyczny, aranżację iatmosferę, Kolektyw Gnojki.

Spotykamy się na dnie, stojąc w puszystym mule po kolana. Każda próba wyjścia z niego przypomina zmysłowy taniec. Z daleka wyglądamy tak samo. Nie ma już kogo ze sobą zabrać, bo wszyscy tu jesteśmy.

Gnojki – kolektyw towarzysko-artystyczny założony w 2016 w uzdrowisku Sopot. Gnojki zajmują się organizacją hybrydowych spotkań taneczno-wystawowych w miejscach do tego nieprzeznaczonych oraz starają się promować najmniejszych gigantów sztuk wizualnych i dźwiękowych. Członkowie i członkinie kolektywu związani są hipotetycznym pokrewieństwem (16. stopnia). Muzyczna reprezentacja Kolektywu Gnojki podczas NARRACJI: Jakona Tamma, Pol-Tom Ecke Sport, Sto Koni Zwierząt.

 

PROGRAM NA PIĄTEK
18 listopada, 17.00-24.00
19.00 Filip Skuras
21.00 Gosia Wrzosek i ASTMA Live
22.00 Kolektyw Gnojki

PROGRAM NA SOBOTĘ
19 listopada, 17.00-01.00
19.00 Kolektyw Gnojki
21.00 Mchy i porosty Live/Ambient
21.30 Kolektyw Gnojki
23.00 Mchy i Porosty Live
00.00 Kolektyw Gnojki

Artyści i artystki

MCHY I POROSTY
Mchy i porosty to Bartosz Zaskórski, który rysuje, nagrywa słuchowiska i zajmuje się muzyką elektroniczną. Na ogół gra smutną, taneczną muzykę. Wydawał w kraju i za granicą, np. w Not Not Fun, GAD Records, HDK, Syntetyku, Brutażu, Kikimora Tapes i Pointless Geometry. Jego utwory trafiały na składanki Natural Sciences, Clan Destine Records, Gravitational Waves. Jego utwór trafił na ścieżkę dźwiękową gry Cyberpunk 2077. Bartosz współpracuje z włoskim wydawnictwem komiksowym Hollow Press, gdzie w 2021 ukazał się jego debiutancki komiks Postapoland, któremu towarzyszył autorski soundtrack wydany przez Heimat Der Katastrophe. Obecnie wychodzi jego drugi komiks. Jego ostatnia płyta to split album nagrany wspólnie z Wiktorem Stribogiem i wydany przez GAD.
Jako artysta wystawiał m.in. w warszawskiej Zachęcie, BWA Tarnów, BWA Wrocław. Bartosz jest wolontariuszem w schronisku dla zwierząt w Krakowie.
Podczas tegorocznych NARRACJI projekt Mchy i porosty zajmie się biodegradacją różnych gatunków muzycznych, przetwarzając je na osobliwy, bulgoczący kompost, z którego wyzierać będzie sierść zrzucona przez kundelki. Dungeon synth będzie się tu mieszać z przesterowanym techno, ambientowe pejzaże z post-industrialnymi rytmami, synthpopowy smutek z agresją zmutowanych bestii krain dark fantasy. Dźwiękom towarzyszyć będą wizualizacje złożone z nagrań wideo nakręconych w lasach otaczających rodzimą wieś Bartosza, Żytno w woj. łódzkim.
IG | Soundcloud

GOSIA WRZOSEK I ASTMA
Gosia Wrzosek bada możliwości ludzkiego głosu. Śpiewa z DOGONI, De Pedregal, Warsaw Improvisers Orchestra, Sound in Space Orchestra, POKUSA XXL. Interesuje się muzyką tradycyjną, chorałami, free jazzem, hip-hopem.
ASTMA to kompozytor muzyki kakofonicznej, twórca wideo i projektant okładek. Zaczynał od grania noise’u, obecnie przedziera się w stronę tanecznych struktur, które określa jako tekno art brut i tchernobyl bass. Na nowej kasecie Rat Angels w labelu Wysokie Pokrzywy współpracuje z Gosią Wrzosek na wokalu.
YT | Rat Angels – Bandcamp

FILIP SKURAS
Filip Skuras zazwyczaj zajmuje się studiowaniem rzeźby – tu bawi się różnymi materiałami, zniekształca je i próbuje zamienić w inne. Dopiero od niedawna bada pole muzyczne, jest więc jeszcze na dnie. Wszystko, co robi uważa za eksperyment.

Instytut Kultury Miejskiej
ul. Długi Targ 39/40
Gdańsk
www.ikm.gda.pl

Kontakt dla mediów:
marta.banka@ikm.gda.pl
tel. 784 594 003

Instytut Kultury Miejskiej GGM Miasto Gdańsk
Narracje #13

NARRACJE #13