FAQ

PUNKT INFO

Mieści się na parterze budynku przy ul. Niedźwiednik 21 i działa w godz. 17.00-24.00. Tu pobierzecie festiwalową ulotkę i uzyskacie wszystkie niezbędne informacje. W Punkcie obejrzycie również przygotowaną przez zespół kuratorski wystawę archiwalnych materiałów pochodzących z kolekcji rodzinnej prof. Szczepana Bauma, jednego z projektantów osiedla. Fotografie i plany udostępniamy dzięki uprzejmości córki architekta, Aleksandry Wilde.

 

OPROWADZANIE PO TRASIE FESTIWALU

Spacery z przewodnikami i przewodniczkami ruszają co pół godziny – pierwszy wystartuje o 17.30, ostatni o 22.00. W tym roku w grafiku oprowadzań znalazły się spacery familijne, w języku angielskim, w PJM tłumaczonym na język foniczny i z audiodeskrypcją. Nowością są spacery w stylu slow dopasowane do możliwości wszystkich uczestników i uczestniczek. Udział w spacerach jest bezpłatny, jedynie na spacery familijne obowiązują zapisy. Więcej o spacerach i zapisach przeczytasz w zakładce Wydarzenia dodatkowe.

 

DOSTĘPNOŚĆ TRASY

Przejście pełnej trasy umożliwiającej obejrzenie wszystkich prac zajmuje ok. 2-2,5 godziny. Prosimy jednak wziąć pod uwagę, że osiedle położone jest na wzgórzach: jest tu dużo schodów i stromych podejść. Szczegółowy opis dostępności tegorocznych NARRACJI znajdziesz w zakładce „Dostępność trasy”. Osoby chcące wziąć udział w oprowadzaniu, którego prędkość dostosowana będzie do możliwości wszystkich uczestników, mogą skorzystać z jednego ze spacerów w stylu slow. Spacer przeznaczony dla rodzin z dziećmi oraz spacery w PJM i z audiodeskrypcją są krótsze i obejmują oprowadzanie tylko po wybranych instalacjach.

 

SOBOTNI PROGRAM DZIENNY

W sobotę w godzinach 10.00-17.00 zapraszamy na program dzienny dodatkowo eksplorujący wątki pojawiające się w koncepcji kuratorskiej. Jednym z nich jest są aktywności na świeżym powietrzu, którym sprzyja położenie Niedźwiednika. Wspólnie z artystą Janem Domiczem wybierzemy się na bieg po osiedlu, a z Beatą Zarach na sesję leśnego nordic walkingu. Na spacer astronomiczny zapraszamy wspólnie z Bogną Pazderską. Tego dnia zwiedzimy także położony na Niedźwiedniku magiczny ogród rzeźb Państwa Leksyckich. W ramach pogłębiania tematów prac artystycznych Krysia Jędrzejewska-Szmek i Kasper Jakubowski zabiorą nas na spacer przyrodniczy szlakami okolicznych zwierząt, Kaja Domińska przeprowadzi warsztat robienia kadzideł z roślin zebranych na Niedźwiedniku, a Tosia Kiliś pokaże, jak ulepić z gliny niedźwiedzia. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, niektóre wymagają rejestracji. Więcej o elementach programu dziennego przeczytasz w zakładce Wydarzenia dodatkowe.

 

PROGRAM DLA DZIECI

Na zajęcia kreatywne i edukacyjne tematycznie związane z motywem przewodnim festiwalu zapraszamy dzieci z opiekunami do Szkoły Podstawowej nr 38 (ul. Leśna Góra 2). Zajęcia są bezpłatne, nie wymagają rejestracji i można się w nie włączyć w dowolnym momencie między 17.00 i 21.00. Rodziny z dziećmi zapraszamy także na familijne oprowadzanie po wybranych instalacjach. Każdego dnia spacer dla najmłodszych rusza o 18.00 (obowiązują zapisy).

 

KLUB FESTIWALOWY

Zaaranżowany w namiocie przy hydroforni (ul. Leśna Góra 76) działać będzie w godzinach 17.00-24.00 pod hasłem TURNUS na Niedźwiedniku. Program muzyczny, wystrój i atrakcje przygotowuje Turnus, czyli niezależny kolektyw artystyczno-kuratorski prowadzony przez Kamilę Falęcką i Marcelinę Gorczyńską. Motywem przewodnim tegorocznego Klubu jest sanatoryjna potańcówka. Horacy Muszyński wcieli się w rolę wodzireja, wspólnie powspominamy i oddamy się beztroskiej zabawie. O klubowy bar zadba Lang.fuhr. Przeczytaj więcej o Klubie (link).

 

STREFA GASTRONOMICZNA

Osoby głodne ciekawych jesiennych potraw zachęcamy do spróbowania festiwalowego menu przygotowanego przez Tomka Pawłowskiego-Jarmołajewa. Jego „niedźwiedyniowe” dania i napoje kupicie w Niedźwiedzim Zakątku (ul. Niedźwiednik 3), Leń Coffee (ul. Mazowiecka 1/lok.2), Pizzerii da Raffaele (ul. Góralska 13) i PP Kebab (ul. Góralska 13). Przy Klubie Festiwalowym tradycyjnie znajdziecie foodtrucki.

 

DOJAZD NA NIEDŹWIEDNIK

Z powodu ograniczonej liczby miejsc parkingowych w okolicy zachęcamy do korzystania z transportu zbiorowego.
Na Niedźwiednik z łatwością dojedziecie z różnych dzielnic Gdańska, korzystając z autobusów linii: 110, 116, 122, 126, 136, 157, 184, 210, 227, 283. Na miejscu należy wysiąść na przystanku „Potokowa”.
Podczas festiwalu autobusy linii 136 (Wrzeszcz PKP-Niedźwiednik-Wrzeszcz PKP) kursować będą częściej niż zwykle: w godz. 17.00-21.00 co 20 minut, w godz. 21.00-1.00 co 30 minut.
Wieczorny powrót ułatwią linie nocne N3 i N16.
Na Niedźwiednik dojechać można również linią Pomorskiej Kolei Metropolitalnej (stacja Gdańsk-Niedźwiednik).
Jesli potrezbujesz bardziej szczegółowych informacji dotyczących możliwości dojazdu, odwiedź zakładkę Dostępność trasy.

 

Na wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach festiwalu wstęp jest bezpłatny, na niektóre obowiązują zapisy – szczegóły wkrótce.

Instytut Kultury Miejskiej
Targ Rakowy 11
Gdańsk
www.ikm.gda.pl

Kontakt dla mediów:
Joanna Borowik
joanna.borowik@ikm.gda.pl
784 594 003

Instytut Kultury Miejskiej GGM Miasto Gdańsk

NARRACJE #15