Projekt towarzyszący: „Schopenhauera. Ulica do życia”

Schopenhauera. Ulica do życia | instalacja, 2018

Stowarzyszenia Inicjatywa Miasto i Traffic Design przekształcają ulicę Schopenhauera w ulicę do życia. Ta maleńka uliczka ma potencjał, by stać się miejscem codziennych spotkań mieszkańców: położona tuż obok Oliwskiego Ratusza Kultury i targowiska, w przyszłości stworzyć może swoisty salon Oliwy. Lokalni przedsiębiorcy i mieszkańcy ulicy wspólnie z Inicjatywą Miasto i Traffic Design pracują nad stworzeniem przyjaznej przestrzeni, a festiwalowe przedsięwzięcie to zapowiedź tego, czym ta ulica być może stanie się w przyszłości.

Inicjatywa Miasto, pomysłodawca projektu, prowadzi działania na rzecz przekształcenia ulicy Schopenhauera: dotychczas pozyskała fundusze na wykonanie nowych szyldów, również dzięki niej pomalowane zostały fasady budynków. Członkowie Inicjatywy niestrudzenie pracują, by pokazać potencjał tej przestrzeni.

Traffic Design stworzył pięć szyldów dla przedsiębiorców działających przy ulicy Schopenhauera. Nową zewnętrzną identyfikację wizualną otrzymały: sklep z używaną odzieżą, zakład fryzjerski, serwis komputerowy, lokal gastronomiczny i sklep spożywczy. Do udziału w akcji tworzenia szyldów zaproszeni zostali trzej projektanci: Gregor Gonsior, Dominik Robak i Mateusz Żywicki.

Wszystkie szyldy zostały namalowane na elewacjach – jest to rozwiązanie tradycyjne, eleganckie i jednocześnie dobrze komponujące się z oliwską architekturą i klimatem dzielnicy.

Projekt współfinansowany został przez firmę SKANSKA.

lokalizacja: instalacja przy ul. Artura Schopenhauera

 

Inicjatywa Miasto pracuje nad tworzeniem Miejsc, czyli przestrzeni w których miło jest przebywać. Uważamy, że to bardzo ważne, by nasze ulice, place i parki wypełniły się ludźmi. Chcemy przestrzeni przyjaznej i dostępnej, w której bawimy się, jemy, spacerujemy, która po prostu sprzyja naszej obecności.

Traffic Design prowadzi działania skoncentrowane na estetyce i sztuce w przestrzeni publicznej. Nasze główne projekty to Festiwal Re:design, czyli tworzenie nowych szyldów dla rzemieślników i przedsiębiorców. Zajmujemy się również odświeżaniem wizerunku powojennych osiedli mieszkaniowych.

Instytut Kultury Miejskiej
ul. Długi Targ 39/40, Gdańsk
www.ikm.gda.pl

Kontakt dla mediów:
marta.banka@ikm.gda.pl
tel. 784 594 003

Instytut Kultury Miejskiej Miasto Gdańsk
Narracje 10

Narracje 10


Warning: max(): Array must contain at least one element in /narracje2018/wp-content/plugins/sitepress-multilingual-cms/classes/language-switcher/class-wpml-ls-render.php on line 175