„Nowy Port Ożywa!”

otwarte warsztaty dla dzieci / Centrum Integracji Społecznej, ul. Floriańska 3

20.11, godz. 17.00-19.00

21.11, godz. 16.00-19.00

warsztaty skierowane do dzieci w wieku 5—12

wstęp wolny

Zapraszamy na otwarte warsztaty dla dzieci w czasie, których stworzymy papierowe kukiełki przedstawiające postaci dawnych bywalców Nowego Portu: marynarzy, rybaków i przemytników.  Z pomocą animatorek uczestnicy stworzą ruchome pacynki poruszane za pomocą nitów i sznurków. Dzięki użyciu specjalnej świecącej w ciemności farby buty, dłonie i nakrycia głowy pacynek rozświetlą jesienną aurę Nowego Portu.

Świecące o zmroku kukiełki można zabrać ze sobą na spacer po instalacjach i zachować jako pamiątkę. W sali warsztatowej powstanie również „teatr cieni”. Dzieci zostaną zachęcone przez animatorki do odgrywania scenek z pomocą stworzonych przez siebie pacynek.

Warsztaty mają formułę otwartą, nie trzeba się na nie wcześniej zapisywać. Do zajęć można dołączyć w każdej chwili.

Prowadzące:

Dorota Dombrowska – pedagog, animator, koordynator projektów, grafik. Ukończyła studia magisterskie na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza oraz podyplomowe – grafika komputerowa. Koordynator projektu „Wyczółkobus” nagrodzonego prestiżowym wyróżnieniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2012 w kategorii Przedsięwzięcia edukacyjne. Współpracowała m.in. z Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku, Centrum Designu w Gdyni i Gdańską Galerią Miejską. Obecnie pracuje na stanowisku edukatora w Muzeum Miasta Gdyni.

Magdalena Dębna – ukończyła studia licencjackie z historii sztuki na Uniwersytecie Gdańskim i międzywydziałowe studia magisterskie z zakresu historii na Uniwersytecie Środkowoeuropejskim w Budapeszcie (Central European University). Stypendystka programu Erasmus na Uniwersytecie Kopenhaskim oraz absolwentka Letniej Szkoły Wyszehradzkiej organizowanej przez Stowarzyszenie Willa Decjusza. Ukończyła studia podyplomowe Arteterapia w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Staż odbyła w Narodowej Galerii Sztuki „Zachęta”. Współpracowała m.in. z Muzeum Emigracji w Gdyni, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku, Centrum Designu w Gdyni i Gdańską Galerią Miejską. Interesuje się interdyscyplinarnymi badaniami nad sztuką dawną i współczesną oraz związkiem pomiędzy ideologią a sztuką. Obecnie pracuje jako edukatorka w Muzeum Miasta Gdyni.

REGULAMIN  WARSZTATÓW

  1. Organizatorem warsztatów jest Gdańska Galeria Miejska. Warsztaty odbywają się w dniach 20-21 listopada 2015 w ramach festiwalu Narracje.
  2. Udział w warsztatach jest bezpłatny.
  3. Na warsztaty obowiązują zapisy. Należy wysłać zgłoszenie na adres mailowy: edukacja@ggm.gda.pl.
  4. Zgłoszenie uczestnictwa mailowo nie jest równoznaczne z zapisaniem się na warsztaty. Zgłoszenie jest ważne po otrzymaniu maila potwierdzającego uczestnictwo.
  5. O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku wyczerpania się ilości miejsc, uczestnik zostanie zapisany na listę rezerwową.
  6. Osoby, które przyjdą na warsztaty, a nie otrzymały potwierdzenia uczestnictwa mogą zostać niedopuszczone przez prowadzącego na uczestnictwa w warsztatach.
  7. Uczestnicy są zobowiązani do punktualnego przybycia na zajęcia. Dzieci poniżej 12 roku życia muszą uczestniczyć w warsztatach z dorosłym opiekunem.
  8. Dzieci mogą uczestniczyć tylko w warsztatach odpowiednich dla swojej grupy wiekowej. Osoba prowadząca może dopuścić na zajęcia dziecko młodsze niż przewidywana dolna granica wiekowa, jeśli według jego opinii jest to możliwe i z pożytkiem dla dziecka.
  1. W przypadku rezygnacji z udziału z warsztatu, prosimy o wysłania maila przed jego rozpoczęciem z informacją o rezygnacji.
  2. Udział w Warsztatach jest równoznaczny z udzieleniem nieodpłatnej zgody na nagrywanie, fotografowanie, filmowanie lub dokonywanie innego rodzaju zapisu wizerunku oraz wypowiedzi i ich fragmentów uczestników warsztatów dla celów opublikowania w internetowych i pisemnych publikacjach, informacjach i materiałach promocyjnych oraz na stronach internetowych Organizatorów oraz na transmitowanie, rozpowszechnianie lub pokazywanie tego wizerunku i wypowiedzi lub ich fragmentów w związku z jakimkolwiek programem przedstawiającym warsztaty.
  3. W trakcie trwania Warsztatów uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania zasad BHP i PPOŻ oraz stosowania się do wskazań prowadzących i organizatorów.
  4. Organizator ma prawo odwołać zajęcia z ważnych powodów (np. choroba instruktora).
  5. Zgłoszenie uczestnictwa w warsztatach jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu.
  6. Nieprzestrzeganie regulaminu może skutkować zakazem uczestnictwa w warsztatach.

Kontakt

Instytut Kultury Miejskiej

ul. Długi Targ 39/40, Gdańsk
e-mail: info@narracje.eu · www.ikm.gda.pl

Kontakt dla mediów: marta.bednarska@ikm.gda.pl, tel. 784 594 003

circles1

Narracje 7

Narracje 7