Zapraszamy na otwarte spotkanie z Robem Garretem, kuratorem Narracji

Otwarte spotkanie Robem Garrettem, wybranym w międzynarodowym konkursie nowym kuratorem piątej edycji Festiwalu Narracje, odbędzie się w środę 23 stycznia o godz. 19.00 w Instytucie Kultury Miejskiej. Zapraszamy artystów zainteresowanych wzięciem udziału w naborze prac do tegorocznej edycji Festiwalu, a także wszystkich zainteresowanych Narracjami, które w tym roku odbędą się w dniach od 14 do 17 listopada.

Podczas spotkania opowiemy o przebiegu konkursu na kuratora, który w listopadzie 2012 roku wygrał Rob Garrett oraz o terenie, na którym odbędzie się tegoroczna edycja. Zostaną pokazane zdjęcia wybranych lokalizacji, zaprezentowane planowane wydarzenia, a sam kurator przedstawi swoją koncepcję kuratorską, która nosi tytuł: „Unearthing Delights” („Odkrywanie zachwyca”). Opowie o jej powiązaniu z terenem tegorocznej edycji Festiwalu, a także przedstawi niektórych z zaproszonych przez siebie artystów i prace, które przygotowują na tegoroczny Festiwal. Zaproszeni przez Roba Garretta artyści pochodzą w dużym stopniu z Nowej Zelandii i Australii, ale też ze Stanów Zjednoczonych i wielu krajów europejskich. Kurator opowie o swoim doświadczeniu w organizacji festiwali odbywających się w przestrzeni publicznej i o swojej wieloletniej praktyce kuratorskiej.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich. Szczególnie zapraszamy artystów zainteresowanych wzięciem udziału w otwartym naborze prac do tegorocznej edycji Festiwalu, który to nabór zostanie ogłoszony i omówiony właśnie podczas spotkania.