Inicjatywy lokalne na NARRACJACH 2013

Program Festiwalu NARRACJE Instalacje i Interwencje w Przestrzeni Publicznej, który odbędzie się w dniach 15-17 listopada na terenie Wyspy Spichrzów, Ołowianki i Długich Ogrodów wzbogacony został o kolejne 6 projektów! Projekty te skierowane są przede wszystkim do miejscowych mieszkańców, angażując ich zarówno jako odbiorców jak i współorganizatorów wydarzeń.

19 lipca w Filii nr 43 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie, podczas którego zostały zaprezentowane i wybrane projekty zgłoszone przez mieszkańców, osoby aktywnie działające na terenie Długich Ogrodów i okolic oraz osoby, których projekt zakładał współudział i zaangażowanie mieszkańców.

W skład Komisji, wybierającej prace do realizacji, oprócz przedstawicieli Instytutu Kultury Miejskiej, Narodowego Centrum Kultury oraz Pracowni Zrównoważonego Rozwoju, która przeprowadzała badania na terenie Długich Ogrodów, weszli przedstawiciele osób i grup zgłaszających projekty (po jednym reprezentancie na pracę) oraz dwie osoby zamieszkałe w miejscu realizacji projektów.

Dziewiętnastoosobowa Komisja poddała ocenie wszystkie 15 zgłoszonych projektów i wybrała do realizacji następujące:

1. Daria Lisewska, Agnieszka Krzywicka-Jakubowska, Sławomir Lipnicki „Dialogi miejskie”

2. Joanna Stanisławek „Przebudzenie”

3. Kamila Kmiecik, Ewa Puczyłowska „Spotkanie z rodzinną fotografią”

4. Paweł Seroka, Bartłomiej (Henryk) Glaza „Subiektywny przewodnik”

5. Joanna Kozera „Odkurzanie – akcja artystyczna w witrynach miejskich”

6. Katarzyna Hajduczenia, Justyna Halikowska „Odkrywamy dawny, zaczarowany świat Długich Ogrodów – Makieta Długich Ogrodów – warsztaty dla dzieci i pokaz dawnych zdjęć i planów”

Podczas spotkania przedstawiciele Pracowni Zrównoważonego Rozwoju przedstawili raport z badań (pobierz:

), które przeprowadzili na terenie Długich Ogrodów.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne.