KONCERTY w Centrali /dawnej Kolonii Artystów

Koncerty odbywające się w ramach projektu Sam nie jestem stąd (CENTRALA/dawna KOLONIA ARTYSTÓW)

LOKALIZACJA: ul. Doki 1, Budynek 175 A (parter), Stocznia Gdańska

HARMONOGRAM:
16.11.2012 (piątek)
20:00, Konrad Zientara
21:00, Decay sound live set
22:00, Adam Hryniewicki
23:00, Dickie Dreams Soundsystem (Krystian Wołowski + M.Bunio.S)

17.11.2012 (sobota)
19:00, NAVIGATORGONG – Robert Usewicz i Joanna Jordan
20:00, projekt łuniewicz/czerkas/chlebalin
21:00, Tomasz Wierzchowski
22:00, snake / estern front soundNOsystem


SZCZEGÓŁY

16.11.2012, 20:00, Konrad Zientara
Konrad Zientara artysta multimedialny, buduje własne alanologowe syntezatory, architekt i wynalazca pracujący z powietrzem –ze światłem, z dźwiękiem i z kształtem/przestrzenią. Za pomocą tych elementów bada i kreuje miejsca. Artysta związany z Kolonią Artystów w Stoczni Gdańskiej. Wraz z Mają Ratyńską współtwórca architektoniczno-dizajnerskiego tandemu MRKK oraz grupy twórczego nieładu – Niezależny Związek Bardzo Artystów NieZBA
więcej: www.ksadhu.niezba.org

16.11.2012, 21:00, Decay sound live set
Radosław Kobus (Decay Sound) urodzony w 1978 r w Częstochowie. Studia rozpoczął w 2001 roku na wydziale malarstwa i grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom w pracowni prof. Macieja Świeszewskiego oraz aneks w pracowni prof. Marii Targońskiej w 2006 r. Zajmuje się malarstwem sztalugowym i muralami, grafiką użytkową, aranżacjami wnętrz oraz instalacjami i działaniami dźwiękowymi. Od roku 2002 działa i rezyduje w Koloni Artystów na terenach Stoczni Gdańskiej.Tworzy muzykę inspirując się roots reggae, dub, industrialem, elektroniką. Uczestniczył w wielu wydarzeniach kulturalnych oraz festiwalach miedzy innymi Berlin dub festiwal, cyklicznie od 5 lat można go usłyszeć na Ostródzkim molo w trakcie Ostruda reggae festiwalu, jest także organizatorem obozu muzycznego Dab sound Camp którego celem jest między innymi edukacja w zakresie produkcji i realizacji dźwięku.
Prowadzi 2 net lable www.deathbird.pl/getdub i www.deathbird.pl/trinityrec z których można pobrać jego produkcje. Jego publikacje można znaleźć tak że pod adresem francuskiego labla http://kingdubfamily.com

16.11.2012, 22:00, Adam Hryniewicki
Adam Hryniewicki – ur. 1976 w Białymstoku, studia na kierunku rzeźba w Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni Edwarda Sitka. Artysta audiowizualny, perkusista, producent, były członek zespołu Dick4Dick (jako DICK DEXTER), Gypsy Pill, Uniform, Trismagistros, Super Girl & Romantic Boys, Cavaleris. Autor muzyki do programów telewizyjnych dla TVP, instalacji artystycznych, a także przedstawień teatralnych „Hamlet” w reżyserii Moniki Pęcikiewicz w Teatrze Polskim we Wrocławiu oraz „Kobiety z przeszłości” w reż. Eweliny Marciniak w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie. Związany ze stocznia od początku jej istnienia do chwili obecnej.

16.11.2012, 23:00, Dickie Dreams Soundsystem to M.Bunio.S i Goodboy Khris
Dickie Dreams Soundsystem to M.Bunio.S i Goodboy Khris znani bardziej z Dick4Dick. W duecie dają upust swoim elektroniczno- parkietowym inklinacjom i miłości do prostego beatu na 4/4. 23.04.2012 ukazał się debiutancki mini-album zatytułowany „Not Really Shocking Story About The Whole Universe”, składający się z 7 utworów w klimacie disco, electro, nu-funk. Inspiracją były sample pochodzące z piosenek Dick4Dick – odpowiednio przetworzone nadały harmonię i rytm nowym numerom.
Jednym z koncertowych założeń duetu jest redukcja sprzętu pozwalająca zmieścić się na stole dj’skim- a więc laptop, sampler, syntezator i efekty na wokale.

17.11.2012, 19:00, NAVIGATORGONG – Robert Usewicz i Joanna Jordan
NAVIGATORGONG Robert Usewicz i Joanna Jordan- MUZYKA ŚWIATA, SZAMAŃSKI TRANS, MEDYTACJA, ETNO, UZDRAWIAJĄCE DŹWIĘKI, UNIWERSALNA HARMONIA – tworzą go: ROBERT USEWICZ – inicjator projektu, muzyk, kompozytor i Mistrz Gongu, inżynier dźwięku i producent muzyczny oraz JOAN JORDAN – Kobieta w drodze, malująca obrazy, projektująca wnętrza według zasad harmonii; twórczyni projektu „Biegnąca z Wilkami”.
Koncert/performance NAVIGATORGONG to MISTERIUM – duchowa uczta, która wprowadza uczestnika w stan głębokiej kontemplacji-medytacji. Doświadczymy dźwięków gongów, śpiewających mis tybetańskich, bębnów szamańskich, bębna mocy „ANUKA”, fletów i głosów. Wszystko zagrane z nowatorskim podejściem tworzy unikalne brzmienie – „KOSMICZNĄ SYMFONIĘ”.
więcej:

17.11.2012, 20:00, projekt łuniewicz/czerkas/chlebalin
Bartłomiej Łuniewicz –posługujący się komputerem kompozytor muzyki współczesnej, improwizator i teoretyk. Eksperymentator i pomysłodawca „laboratorium free”, tworzył z Chlebalinem skład „drum and brass” wykonujący własne, minimalistyczne kompozycje. W latach 2003 -2004 artysta rezydujący na terenie Stoczni Gdańskiej, od 2011 ponownie związany ze Stocznią.

Siergiej Chlebalin – kaliningradzki muzyk, saksofonista, kompozytor, grający jazz i muzykę współczesną, autor muzyki do spektakli, muzyk orkiestrowy. W latach 2003-2004 artysta rezydujący na terenie Stoczni Gdańskiej. Współtworzył wtedy z Bartłomiejem Łuniewiczem, „laboratorium free” oraz skład eksperymentalny „drum and brass”.

Jovan Czerkas – mieszkający w Niemczech muzyk, saksofonista, improwizator. W Polsce nagrał płytę z eksperymentującym sonorystą Markiem Rogulskim „rogulusem”, Tomaszem Szwelnikiem i Michałem Gosem. W latach 2003-2004 udzielał się w Stoczni Gdańskiej.

Zaprezentują kompozycje na saksofony, głosy, komputer i instrumenty perkusyjne. Będą poszukiwać ekstremalnych kontrastów, stosując charakterystyczne dla form otwartych środki. Koncert w ramach festiwalu Narracje 2012 jest dedykowany z jednej strony serializmom „swobodnie tonalnym”, a z drugiej muzyce eksplorującej głosowość i polirytmię – jest to przedsięwzięcie zmierzające do wywołania ducha „laboratorium free”, poddające ponownej ocenie zderzenie estetyk trzech poszukujących improwizatorów: Łuniewicza, Czerkasa i Chlebalina.

17.11.2012, 21:00, Tomasz Wierzchowski
Tomek Wierzchowski, rocznik 78. Uważa iż sztuka jest wielowymiarowa i osnuta wieloma dziedzinami, które wzajemnie na siebie oddziaływają. Idąc tym tropem próbuje swoich sił w różnych dyscyplinach. Muzyk, malarz, twórca wideo, organizator wydarzeń artystycznych. Podczas koncertu w Centrali zagra wykorzystując telewizyjną transmisję programów nadawanych w trakcie koncertu, laptopa, kontrolerów, syntezatora, samplera.

17.11.2012, 22:00, snake / estern front soundNOsystem
Snake / estern front soundNOsyste – Dj, organizator eventów, promotor muzyczny. Dj’ską przygodę zaczął w połowie lat 90. Założyciel Eastern Front SoundNOsystem, Om Narayana Sounds, współtwórca kolektywu NoDuckCREW skupiającego dj’ów, vj’ów oraz producentów eventów. Przez szereg lat związany z Kolonią Artystów (Młode Miasto), mieszczącą się na terenie Stoczni Gdańskiej.
Dj Snake charakteryzuje się szerokim spektrum muzycznym. Swobodnie porusza się w wielu różnych gatunkach muzycznych poczynając od elektroniki (idm), digital dub, dub techno poprzez dark psychedelic trance, jungle, ragga jungle, drum’n’bass, jump up, nu school breakbeat aż po grime, dubstep, filthstep i future garage. Jego ” konikiem ” jest nowoczesna muzyka zawierająca elementy hinduskiej i azjatyckiej muzyki etnicznej prezentowana na imprezach pod szyldem Om Narayana Sounds. Występował z wieloma wykonawcami, gościł w wielu klubach, imprezach open air na terenie Polski jak i za granicą.
więcej: www.myspace.com/snakeeastern