Ballady i Romanse

czas i miejsce: Klub Festiwalowy Hala 49a, stocznia,  15/11 czwartek, 21.00, koncert: BALLADY I ROMANSE

Muzyka Ballad i Romansów narodziła się w kuchni, w której dwie siostry nagrywały pierwszy krążek. Używając sprzętów kuchennych i tanich klawiszy Casio. Brzmienie drugiej płyty „Zapomnij” zostało już zarejestrowane w studiu muzycznym. Album ten wypełniają dźwięki m.in. fagotu, klarnetów, saksofonu, kontrabasu i bogatego zestawu perkusyjnego. Media ogólnopolskie przyjęły krążek bardzo entuzjastycznie. Płyta zajęła 1. miejsce w ogólnopolskim zestawieniu płyt roku 2011 wg Gazety Wyborczej. Nominowane były do PASZPORTU POLITYKI 2011 roku oraz WDECH 2011 roku, dodatku Gazety Wyborczej ‘Co jest Grane’.

Siostry Wrońskie czyli Ballady i Romanse, zostały również laureatkami tegorocznej nagrody TVP Kultura – Gwarancje Kultury, za inspirowany twórczością Czesława Miłosza album „Zapomnij”. To właśnie Siostry jako jedyne w naturalny sposób pokazują jak nowocześnie i oryginalnie można wykonywać poezję śpiewaną.
Pełne uroku Siostry wraz z zespołem na koncertach oczarowują publiczność swoją charyzmą i talentem.
Jeżeli ktoś nie lubił poezji, w ich muzycznej interpretacji będzie chciał jej posłuchać raz jeszcze.

Październik był dla Ballad i Romansów pracowitym czasem, poza rozpoczynającą się trasą koncertową, ukazała się również reedycja płyty „Zapomnij” z dołożonym koncertem „Live 2011” oraz bonusową piosenką „Tak mało” wykonaną z gościnnym udziałem Artura Rojka.

SKŁAD KONCERTOWY:
Zuzanna Wrońska – śpiew, chórki, klawisze, lizak-gwizdek, cymbałki
Barbara Wrońska – śpiew, chórki, klawisze, kazu, flet, juno
Marek Dziedzic – syntezator, toy piano, cytra, gitara akustyczna
Piotr Łyszkiewicz – saksofon tenorowy, saksofon sopranowy, shaker, cowbell, kij deszczowy
Radek Łukasiewicz – gitara basowa
Maciej Gołyźniak – perkusja

Więcej: www.myspace.com/balladyiromanse, http://www.facebook.com/balladyiromanse, http://www.youtube.com/watch?v=GYf4pelRMz8