Piotr Wyrzykowski [Polska]

Jak wychować władcę? / How to Educate a Ruler?

lokalizacja: aula I LO, ul. Wały Piastowskie 6
Ta praca zamienia niesławną książkę amerykańskiego autora, Roberta Greene’a 48 Laws of Power w platformę dla interaktywnej instalacji. Wyrzykowski utrzymuje, że strony książki odnalazł jako część XVII-wiecznego podręcznika uczącego młodych mężczyzn właściwych (choć ostrych) praktyk stosowanych przez politycznych włodarzy. Artysta tworzy hipnotyczne, trójwymiarowe tłumaczenia przerażających instrukcji.

Piotr Wyrzykowski (aka Peter Style) – artysta multimedialny. Urodził się w 1968 r. w Gdańsku. Mieszka i pracuje w Gdańsku i Kijowie.
Studiował architekturę wnętrz i malarstwo na ASP w Gdańsku. Debiutował jako performer w 1990 roku współtworząc duet Ziemia Mindel – Wurm. W swojej praktyce wykorzystuje cyfrowe technologie: wideo, fotografię, internet i dźwięk, tworząc performansy, instalacje, projekty w przestrzeni publicznej, projekty sieciowe i spektakle multimedialne. Często współpracuje z innymi artystami, muzykami i DJ’ami, inicjując powstanie grup artystycznych i eksperymentalnych projektów. Współzałożyciel i dyrektor artystyczny CUKT – Centralny Urząd Kultury Technicznej, działający w latach 1995-2001.