EN facebook
 

O FESTIWALU PROGRAM MAPA WYDARZEŃ ORGANIZATORZY KONTAKT ARCHIWUM  







Aleksandra Chomicz [PL] and Antonio Xavier [PT] + zoom
 


Aleksandra Chomicz [PL] i Antonio Xavier [PT]
Konsultacja projektu: Wojciech Markowski (Chester)

GEO-ART-CACHING: Kto zapuka do moich drzwi?

1. Przyjdź na spotkanie grupy geo-art-cachingowej o godz. 20.30 wybranego dnia Festiwalu do GGM2 (ul. Powroźnicza 16/17)

2. Weź ze sobą latarkę oraz urządzenie GPS (np w telefonie)

3. Jeśli nie udało Ci się odkryć wszystkich skrzynek za pierwszym razem – wróć następnego dnia o 20.30 do GGM2.

"To projekt składający się z serii 10 skrzynek, z których 9 zawiera wskazówki do odkrycia skrzynki finałowej, połączonej z mikro- akcją artystyczną. Każda skrzynka jest pretekstem do poznania historii miejsca/ budynku Dolnego Miasta jak również wskazówką do odkrycia historii pana Jana, głównego bohatera projektu. Pan Jan jest postacią rzeczywistą, aczkolwiek niektóre fakty z jego historii zostały zmodyfikowane.
To historia o zwykłym człowieku, w zwyczajnej dzielnicy, w zwyczajnych okolicznościach. To historia, której zwyczajność staje się nadzwyczajna poprzez patos normalności i szacunek dla samotności. Z tego szacunku właśnie, dla głównego bohatera, jemu dedykujemy tą przygodę..."





Aleksandra Chomicz [PL], Antonio Xavier [PT]
sound by: Przemysław Etamski [PL] + zoom
 


AUDIOWALK DO POBRANIA!

Aleksandra Chomicz [PL] i Antonio Xavier [PT]
dźwięk: Przemysław Etamski [PL]

1. W domu lub w GGM2 (Powroźnicza 16/17) pobierz na telefon komórkowy lub MP3 ścieżkę dźwiękową na telefon ze strony.

2. Zapytaj o instrukcję opiekuna projektu w GGM2

3. Załóż słuchawki i ruszaj w trasę: audio-walk zaczyna się przy Galerii LKW, pod wiaduktem, ul. Szopy (miejsce instalacji narracyjnej nr 4)

AUDIO-WALK: MIEJSKIE USG bada charakter miasta. Aleksandra Chomicz i António Xavier, na podstawie koncepcji biologicznych, takich jak metabolizm, metamorfoza, symbioza i kamuflaż, stworzyli dźwięko-spacer, pozwalający na subiektywne doświadczenie Dolnego Miasta podczas festiwalu. To poetycka opowieść, która łączy rzeczywisty wymiar architektoniczny i społeczny miasta z fikcją i kreatywnością, oferuje nowe spojrzenie na znane zabytki i niektóre z instalacji NARRACJI. Muzykę do „Miejskiego USG” przygotował Przemysław Etamski.